Varování KPCS - rizika online konferenčních služeb

 

Skupiny hackerů se nyní zaměřují na komunikační platformy, jako například ZOOM, které organizace v této nelehké době využívají, aby dokázali zajistit svým zaměstnancům možnost práce z domova.

Dle Hacker News bylo již registrováno více než 1700 domén, které se za platformu ZOOM vydávají a lákají tak své oběti na podvodné stránky s cílem instalovat malware, či ransomware, do počítače a následně provést infiltraci do organizace, kde budou schopni dále získávat informace nebo šířit ransomware.

img

Právě toto může být jeden z důvodu, proč využívat ověřenou platformu Microsoft Teams, jelikož společnost Microsoft dlouhodobě a trvale bojuje proti podvodným doménám a klientská aplikace Microsoft Teams neumožní přístup na jiný koncový bod, než je právě ten poskytovaný společností Microsoft.

Druhým neméně důležitým faktem je ten, že komunikace mezi zákazníky a společnostmi mohou být důvěrného charakteru a nedůvěryhodný poskytovatel (prostředník) služby je může odposlechnout a případně zneužít nebo využít pro svůj prospěch. Potřebujete-li, rádi vám pomůžeme.

Před tímto nebezpečím varuje i Národní centrum kybernetické bezpečnosti (NKCB) na svých internetových stránkách

https://www.govcert.cz/cs/informacni-servis/hrozby/2745-upozorneni-na-rizika-online-konferencnich-sluzeb/

Sdílej v médiích

varovani-kpcs-rizika-online-konferencnich-sluzeb

Kontakt

Nenašli jste, co hledáte? Pošlete nám zprávu a zůstaneme s vámi ve spojení.

* Vyžadované pole. Osobní data použijeme pouze pro vypracování odpovědi na dotaz. Pravidla zpracování osobních údajů.

* Souhlas se zpracováním údajů

map us
map eu