Změny, které vás mohou zaskočit v nové verzi prohlížeče Google Chrome

 

Společnost Google právě oznámila, jaké změny v chování oblíbeného prohlížeče Google Chrome čekají uživatele po vydání nové verze v únoru 2020. Je dobré oznámení věnovat pozornost, protože může jít o změny, které mohou mít dopad i na webový přístup k lokálním instancím Exchange Server, SharePoint Server a také při přístupu ke službám Office 365, pokud využíváte ověřování pomocí federačních serverů AD FS.

Společnost Google ve vydání prohlížeče s pořadovým číslem sestavení 80, které je plánováno na první týden února 2020, změní chování u souborů cookie. Ty mají za cíl znemožnit sledování uživatele bez patřičných práv pro danou webovou stránku. Bohužel tyto změny mají i negativní dopad na služby a aplikace, které tyto identifikační cookie využívají k předání informace o ověření uživatele.

Všem zákazníkům, kteří využívají prohlížeč Google Chrome, je tedy doporučeno zkontrolovat jejich aplikace (tvořené vlastním vývojem či zakoupené od třetí strany) a aplikovat potřebné aktualizace.

Je doporučeno především provést následující akce:

  • Aplikovat aktualizace pro Windows Server 2016 a 2019, pokud hostují AD FS služby nebo Web Application Proxy
  • Aplikovat aktualizace pro Exchange Server
  • Aplikovat aktualizace pro SharePoint Server
  • Aplikovat aktualizace pro Skype for Business (klient)
  • Aplikovat aktualizace pro ASP.NET knihovny (pro vlastní vyvíjené aplikace)

Pokud nestíháte aktualizovat a ověřit kompatibilitu vašich aplikací, lze tuto změnu v Google Chrome dočasně zakázat pomocí konfigurace. Tu lze distribuovat například pomocí SCCM, GPO či Intune.

Více informací najdete v článku Effect on customer websites and Microsoft services and products in Chrome version 80 or later.

Potřebujete aplikovat potřebné aktualizace? Pomoci s distribucí této konfigurace? Chcete ověřit funkčnost federačních služeb nebo Exchange pro uživatele? Zajistit jejich bezpečnost při přístupu z internetu například pomocí druhého faktoru? Jsme zde pro vás.

Sdílej v médiích

zmeny-ktere-vas-mohou-zaskocit-v-nove-verzi-prohlizece-google-chrome

Kontakt

Nenašli jste, co hledáte? Pošlete nám zprávu a zůstaneme s vámi ve spojení.

* Vyžadované pole. Osobní data použijeme pouze pro vypracování odpovědi na dotaz. Pravidla zpracování osobních údajů.

* Souhlas se zpracováním údajů

Kontaktujte nás
map us
map eu