The Digital Enablers

Touch the future. #DigitalOrganization

Příběh KPCSMinulost nám pomáhá tvořit budoucnost

2006: Založení KPCS CZ

Martin Pavlis a Miroslav Knotek zakládají společnost KPCS CZ s cílem poskytovat vysoce odborné služby zákazníkům v oblasti technologií Microsoft. Název společnosti se v té době odvinul od jmen zakladatelů – Knotek Pavlis Consulting Services.

2007: Microsoft Partner

Společnost se prakticky hned stává Microsoft Certified Partner a zaměřuje se primárně na technologie Microsoft. Získává první Microsoft Gold kompetenci v partnerském programu Microsoft.

2008: První významní zákazníci

Tým KPCS se podílí na prvních významných projektech E.ON nasazení Microsoft Exchange pro více jak 3500 uživatelů a na migraci Exchange a Active Directory pro 45 000 uživatelů ve společnosti DHL ve 30 zemích světa.

2009: Vstup Jana Kořána

Do společnosti vstupuje Jan Kořán a s ním i společný projekt hostovaného Microsoft Exchange - Exchange4U. Společnost KPCS roste a má 15 certifikovaných specialistů.

2010: Prokazujeme naše kvality

KPCS získává historicky první ocenění v prestižní soutěži Microsoft Awards, a to jako vítěz kategorie "Nejlepší řešení využívající platformu Microsoft Windows Server" a finalista kategorie "Nejlepší řešení pro sjednocenou komunikaci a zasílaní zpráv".

2011: První stěhování

S růstem společnosti roste také potřeba větších prostor. Stěhujeme se do prostor, které lépe vyhovují naší práce a spolupráci s větším počtem zákazníků.

2012: Microsoft MVP

Podařilo se nám získat 3x MVP (Most Valuable Profesional) – Mirek Knotek, Martin Pavlis, Honza Pilař.

2013: Myslíme na druhé

KPCS se stává hrdým partnerem týmu WRC Rally Team - Pilot Jan Pilař a navigátor Tomáš Kosán dosáhli historicky prvního vítězství – EPLcond Rally Agropa 2013. Přispíváme do sbírky SOS Povodně 2013.

2014: Ondřej Výšek obchodním ředitelem

Do firmy nastupuje zkušený obchodní ředitel, expert na technologie společnosti Microsoft a vizionář, pod jehož vedením firma získává významné zakázky a další zákazníky. Zároveň se formuje další směrování firmy.

2015: Máme více jak 20 zaměstnanců

Další růst firmy si žádá také nové zaměstnance. Formalizují se procesy, standardizují se postupy směrem k zákazníkům. Firma se transformuje také uvnitř.

2016: Raketová jízda pokračuje

Slavíme 10. výročí založení firmy. Zakládáme pobočky v USA. Stěhujeme se do nových reprezentativních prostor. Získáváme ocenění Microsoft Partner of the Year. Dosáhli jsme obratu nad 100 mil. Kč.

2017: Start prvního vlastního produktu - ATOM

Získáváme ocenění IT produkt roku vyhlašovaný ComputerWorld. Jako první v České republice jsme dosáhli Microsoft kompetenci Enterprise Mobility Management. S naším IoT řešením jedeme na Dakar.

2018: Miroslav Knotek generálním ředitelem

S nástupem Miroslava Knotka na pozici generálního ředitele je jasně dána vize a mise společnosti a na ně navazující strategie firmy. KPCS získává Bezpečnostní prověrku.

2019: KPCS oceňovaným partnerem

Jsme 9násobným držitelem ocenění Microsoft Awards Winner a 10násobným Microsoft Gold Partner.

2020: Kyberbezpečnost na prvním místě

Jako první v České republice jsme získali Windows Server and SQL Server Migration to Microsoft Azure Advanced Specialization. Spustili jsme novou bezpečnostní službu ATOM ONE a zároveň získali za tento produkt titul IT Produkt roku.

2021: Microsoft Partner of the Year

Již po druhé za naši 15letou historii získáváme prestižní ocenění Microsoft Partner of the Year Czech Republic, což je oceněním a důkazem našich znalostí, zkušeností a přístupu k zákazníkům.

2022: Microsoft Solution Partner

Stali jsme se jednou z prvních partnerských organizací Microsoftu, která získala status Solution Partner v rámci Microsoft Cloud Partner Programu (MCPP). Získali jsme jej navíc na základě celkem čtyř designací: Solutions Partner for Security, Solutions Partner for Modern Work, Solutions Partner for Infrastructure (Azure) a Solutions Partner for Digital & App Innovation (Azure).

2023: Microsoft Partner of the Year

Po třetí v historii naší společnosti a jako jediný partner společnosti Microsoft ČR jsme opakovaně získali ocenění Microsoft Partner of the Year. Toto ocenění je celosvětovým uznáním našich kompetencí a excelentních dovedností.