V letošním roce naše společnost ovládla dvě kategorie jubilejního 20. ročníku Microsoft Awards. Kromě vítězství v kategorii Bezpečnost a ochrana citlivých dat  jsme se stali i finalistou kategorie Řízení digitální transformace ve firmách.

Společnost Microsoft každoročně uděluje v rámci Microsoft Awards ocenění nejlepším a nejinovativnějším projektům pro zákazníky realizované partnery. Naše společnost bývá vždy mezi oceňovanými. V letošním roce se ale můžeme pochlubit jak jedním vítězstvím, tak jednou titulem finalista.

Metu nejvyšší jsme si odnesli v kategorii Bezpečnost a ochrana citlivých informací za řešení „ATOM pomáhá při kontrole provozu a zabezpečení IT v organizacích“.  Cílem služby ATOM, která byla mimo jiné oceněna také jako IT produkt roku a která je již v současnosti realizována ve více než 20 zemích světa, je poskytnout včasnou informaci, predikovat chování a porozumět stále rostoucí složitosti IT systémů. Jedinečný přístup služby ATOM, kombinující informace o provozu a zabezpečení IT prostředí, ji činí unikátním řešením na trhu. Nedílnou součástí služby je i lidský faktor. Dlouhodobé zkušenosti specialistů z týmu KPCS CZ byly do určité míry přeneseny do služby ATOM.  Konkrétně bylo v rámci Microsoft Awards oceněno nasazení služby ATOM pro společnost ComAp, a.s., která se zaměřuje na oblast vývoje a výroby řídicích systémů používaných v různých průmyslových odvětvích a energetice.

V kategorii Řízení digitální transformace ve firmě jsme zabodovali s řešením „Firemní sociální síť Yammer a moderní týmová spolupráce s Microsoft Teams pomáhají skupině Mall Group“. Společnost Mall Group se dlouhodobě  potýkala s úskalími, která přináší interní komunikace ve společnosti s  více než 1000 zaměstnanci.  Společně s  KPCS CZ se podařilo napříč regiony i několika jazyky významně podpořit rozvoj interní komunikace a zapojení zaměstnanců. Zároveň byly identifikovány také pozitivní případy s přímým dopadem na zvýšení spokojenosti a komfortu koncových zákazníků díky interní zpětné vazbě a sběru nápadů od jednotlivých zaměstnanců.