KPCS Talks: Miroslav Knotek - Přidejte se k nám

 

Mnoho firem, a to i těch v IT oboru, žene nyní své lidi povinně zpět do kanceláří. To vede zejména v tomto oboru k nespokojenosti a fluktuaci. Společnost KPCS CZ se nedávno přestěhovala do moderních prostor na lukrativní adrese. Nebude to důvod k tomu, aby vznikl požadavek návratu do kanceláří i v KPCS?

KPCS funguje od počátku svého vzniku na principu hybridní spolupráce (i když se tento název tehdy ještě nepoužíval). Naše zásada je „svoboda za odpovědnost“ a v KPCS ji všichni respektují. Klíč ke společnému úspěchu totiž tkví už v samotném začátku spolupráce. Do svého týmu vždy vybíráme kolegy, kteří s tímto plně souzní a se kterými si rozumíme také po stránce osobní. Pak nic není neřešitelné. Zároveň z průzkumů a našich zkušeností vyplývá, že lidé oceňují možnost se alespoň jednou až dvakrát týdně setkat se svými kolegy. U nás ve firmě rozhodně nic nařizovat nebudeme a zachováme stávající principy i v nových krásných kancelářích.

To dá KPCS bezesporu velkou konkurenční výhodu v oblasti náboru.

Ano, s tím určitě souhlasím. Rádi u nás přivítáme nové kolegy na seniorních i juniorních pozicích. Kandidáti se však musí připravit na to, že rozhodující pro nás nejsou jen kompetence, ale také soulad s našimi hodnotami. Klíčová je pro nás v KPCS nejen možnost, ale i nutnost neustále se vzdělávat. Právě tím se odlišujeme od ostatních a patříme tak mezi nejvýznamnější partnery společnosti Microsoft. Usilujeme o to, abychom to vždy byli my, kdo má technologické novinky z první ruky a může díky znalostem a zkušenostem navrhovat zákazníkům ta nejvhodnější řešení.

Co čeká ty, kteří si třeba teď přečtou rozhovor a ozvou se?

O své zaměstnance se snažíme starat co nejlépe počínaje dnem, kdy k nám poprvé vstoupí. V KPCS jsme si dali velmi záležet na procesu náboru, onboardingu i adaptace. Každoroční hodnocení spokojenosti zaměstnanců nám vychází vysoce nadprůměrné. A jistě i proto se dlouhodobě řadíme k TOP IT zaměstnavatelům. Pro KPCS jsou zásadní přátelské vztahy a partnerský přístup, a to uvnitř i vně společnosti. Kandidátská a zaměstnanecká zkušenost je pro nás stejně důležitá jako zkušenost a spokojenost zákazníků.

Jaké jsou plány KPCS pro rok 2023, pokud jde o lidi?

Nábor a vzdělávání je u nás v KPCS plánované s fiskálním rokem, tedy je dané od července roku 2022. Žádný plán ale není statický. Počet zakázek nám roste rychleji, než jsme plánovali, a s tím se ruku v ruce zvyšují i požadavky na nábor. Pro rok 2023, jak už bylo zmíněno, jsme se přestěhovali do nových kanceláří, ještě lépe uzpůsobených hybridnímu modelu práce. Kanceláře jsou navrženy právě tak, aby respektovaly vše, co naši lidé potřebují. A to zdaleka nemluvím jen o game zóně... 😊 Naši noví kolegové samozřejmě nemusí být jen z Prahy. V KPCS se těšíme na všechny uchazeče, kteří naplňují předpoklady pozice, ať už jsou odkudkoli (někteří naši kolegové pracují i v režimu full remote).

Co byste doporučil těm, kdo by u vás ve firmě chtěli pracovat?

Ať se nám neváhají ozvat i v případě, že se v námi vypsaných pozicích zrovna nenašli. Společně můžeme vyřešit cokoli. Už jen to, že o sobě budeme vědět, se může do budoucna přetavit v příležitost naplno s námi vstoupit do nesmírně zajímavého světa digitálních technologií a inovací.

Sdílej v médiích

kpcs-talks-miroslav-knotek-pridejte-se-k-nam

Kontakt

Nenašli jste, co hledáte? Pošlete nám zprávu a zůstaneme s vámi ve spojení.

* Vyžadované pole. Osobní data použijeme pouze pro vypracování odpovědi na dotaz. Pravidla zpracování osobních údajů.

* Souhlas se zpracováním údajů

Kontaktujte nás
map us
map eu