KPCS vítězem 20. ročníku soutěže IT projekt roku

 

Česká asociace manažerů informačních technologií (CACIO) slavnostně vyhlásila finalisty a vítěze 20. ročníku soutěže IT projekt roku. Prestižní akce, jejíž organizátoři se po covidové době vrátili při vyhlašování výsledků k tradici společenského večera, se konala dne 28.3. 2023 v Autoklubu Praha za účasti primátora hlavního města, doc. MUDr. Bohuslava Svobody, CSc.

Odborná šestnáctičlenná porota, pod vedením prof. Ing. Zdeňka Molnára, CSc., neměla v letošním roce vůbec lehkou práci. Musela vybrat 8 finalistů z 24 úspěšných a zajímavých projektů. U vybraných projektů pak dále posuzovala osobní prezentaci řešitelů či klientů těchto projektů, netradiční technologické řešení, uživatelský efekt nebo způsob řízení.

Společnost KPCS CZ, v silné konkurenci zúčastněných dodavatelů potvrdila pozici jednoho z technologických lídrů na českém trhu a získala celkem tři ceny, a to:

  • cenu IT projekt roku 2022 za projekt „Globálním cloudová infrastruktura Draslovka Holding“, se zadavatelem projektu Draslovka Holding a.s.
  • specializovanou cenu Klubu finančních ředitelů za přínos a podporu byznysu za projekt „Globální cloudová infrastruktura Draslovka Holding“, se zadavatelem projektu Draslovka Holding a.s.
  • cenu Finalista IT projektu roku 2022 za projekt „Hololens 2 rozšířená realita v údržbě“, se zadavatelem projektu Škoda Auto a.s.

DSC_0531

„Velmi si vážíme ocenění, které se nám od České asociace manažerů informačních technologií (CACIO) dostalo. Chtěli bychom touto cestou poděkovat společnosti Draslovka Holding a.s., jmenovitě panu Janu Kunrtovi (Head of IT), za dlouhodobou spolupráci a možnost podílet se na takto zajímavých projektech“, řekl Jaroslav Brandejský (Marketing & Product Management Director), který převzal cenu, za kterou stojí práce a expertíza celého týmu KPCS CZ.

Vítězný projekt „Globální cloudová infrastruktura Draslovka Holding“, který představujeme v krátké anotaci, může používat známku IT Projekt roku 2022. Již nyní se těšíme na nové výzvy roku 2023.

Projekt: Globální cloudová infrastruktura Draslovka Holding Uživatel: Draslovka Holding a.s. | Dodavatel: KPCS CZ, s.r.o.

> Draslovka je česká společnost s více než 115letou historií. Akvizicí divize Mining Solutions americké společnosti Chemours se stala světovým lídrem v produktech na bázi kyanovodíku. Nyní působí na pěti kontinentech a má zákazníky ve více než 90 zemích.

Akviziční apetit a pozice lídra vytvořily potřebu změny IT strategie a infrastruktury, umožňující konsolidaci jednotlivých firem v holdingu. Globalizace IT nabízí snížení nákladů, bezpečné a flexibilní prostředí pro spolupráci a akviziční rozvoj. Řešení je postaveno na cloudovém platformě Microsoft Azure a produktech Microsoft 365. V novém tenantu jsou prostřednictvím Azure Active Directory centrálně spravovány všechny identity. Díky nastavení práv v Conditional Access mohou zaměstnanci bezpečně pracovat napříč holdingem, včetně vzdáleného režimu v prostředí Microsoft Teams. Uživatelská zařízení jsou spravována v Microsoft Intune. Prostředí je propojeno s OT sítí jednotlivých provozů. Systém bezpečnosti využívá Microsoft cloudové nástroje s vlastním systémem a řešením pro řízení rizik. Nastavená pravidla a standardy umožňuji být v souladu se směrnicí NIS 2, platné v regulovaných odvětvích.

Tiskovou zprávu společnosti CACIO si můžete v plném znění přečíst ZDE.

Sdílej v médiích

kpcs-vitezem-20-rocniku-souteze-it-projekt-roku

Kontakt

Nenašli jste, co hledáte? Pošlete nám zprávu a zůstaneme s vámi ve spojení.

* Vyžadované pole. Osobní data použijeme pouze pro vypracování odpovědi na dotaz. Pravidla zpracování osobních údajů.

* Souhlas se zpracováním údajů

Kontaktujte nás
map us
map eu