OT Security „Bezpečnost, která řídí vaši budoucnost“

 
  IOT

OT bezpečnost je klíčovým faktorem pro úspěšnou budoucnost průmyslových společností, jako nedílné součásti jejich procesů a systémů. Správné řízení a ochrana OT prostřednictvím moderních bezpečnostních opatření a strategií je klíčem k udržení kontinuity provozu, konkurenceschopnosti a minimalizaci rizik spojených s kybernetickými hrozbami.

KPCS CZ: cesta k bezpečnosti OT systémů

Existuje několik bezpečnostních rámců a standardů, poskytujících strukturovaný přístup k řešení OT Security, které pomáhají zabezpečit provozní technologie proti hrozbám. Správná volba závisí na konkrétních potřebách organizace, požadavcích regulátorů a normativních dokumentů, se kterými organizace pracuje. Se systémem řízení je důležité současně zavést opatření, jako jsou fyzická bezpečnost, správná konfigurace a aktualizace systémů, monitorování a detekce útoků, segmentace a segregace industriálních sítí nebo školení zaměstnanců. Pouze tak lze minimalizovat rizika kybernetických útoků a zabezpečit hladký a bezpečný provoz OT systémů.

Celé dubnové číslo časopisu IT Systems naleznete ZDE

Pokud je i pro Vás OT Security aktuálním tématem, neváhejte nás kontaktovat:

> Ing. Ilja David, MBA

mail: david@kpcs.cz

OT Cyber Security Architect v KPCS, kde má na starosti tým OT kybernetické bezpečnosti. Při tvorbě strategií a řešení využívá svých zkušenosti z Airbus Defence and Space (projekt CyberSEAS se zaměřením na metodologii řízení kybernetických hrozeb v dodavatelském řetězci výroby elektřiny) nebo z DNV (projekty architektur kybernetické bezpečnosti pro námořní, ropný a plynárenský sektor). Je členem Českého institutu manažerů informační bezpečnosti a autorem několika publikací souvisejících s kybernetickou bezpečností.

Sdílej v médiích

ot-security-bezpecnost-ktera-ridi-vasi-budoucnost

Kontakt

Nenašli jste, co hledáte? Pošlete nám zprávu a zůstaneme s vámi ve spojení.

* Vyžadované pole. Osobní data použijeme pouze pro vypracování odpovědi na dotaz. Pravidla zpracování osobních údajů.

* Souhlas se zpracováním údajů

map us
map eu