Azure Virtual Machine Selector

 
 Vukašin Terzić
  Azure

Microsoft Azure Infrastructure as a Service nabízí velké množství druhů a konfigurací, které si uživatelé mohou vybrat pro své virtuální počítače. Tyto konfigurace se neodlišují pouze počtem procesorů a velikostí operační paměti, ale i hardware konfigurací fyzického serveru, který tuto cloudovou virtualizaci zajišťuje. Uživatele proto mají k dispozici konfigurace přizpůsobené nejen běžné práci, ale i specifickým činnostem, které mohou mít vysoké nároky na grafiku, operační paměť, případně na výkon procesoru.

Výběr typu a velikosti virtuálního serveru má vliv na výkon i cenu. A najít tu správnou konfiguraci v tak širokém portfoliu není snadné. Z tohoto důvodu Microsoft vytvořil službu Azure Virtual Machine Selector.

Tato webová aplikace má usnadnit uživatelům vybrat správný virtuální počítač na základě potřeb a rozpočtu.

Graphical user interface, application  Description automatically generated

Místo složitého hledání v nekonečném seznamu virtuálních počítačů, které nabízí Azure Portál, je možné ve Virtual Machine Slector zadat požadavky na kategorie, například pro jakou práci je počítač určen, nebo jaké technické specifikace požadujeme.

Graphical user interface, text, application, email  Description automatically generated

Po několika jednoduchých krocích nástroj na základě zadaných informací identifikuje nejlepší kombinaci virtuálního počítače a diskového úložiště. Uživatelé si potom mohou zobrazit podrobnosti o doporučených virtuálních počítačích a jejich cenách. Nakonec je možné přidat tyto vybrané virtuální počítače do cenové kalkulačky a provést tak komplexnější analýzu nákladů.

Nástroj je přeložen do 26 jazyků a je dostupný na adrese: https://aka.ms/vm-selector

Sdílej v médiích

azure-virtual-machine-selector

Kontakt

Nenašli jste, co hledáte? Pošlete nám zprávu a zůstaneme s vámi ve spojení.

* Vyžadované pole. Osobní data použijeme pouze pro vypracování odpovědi na dotaz. Pravidla zpracování osobních údajů.

* Souhlas se zpracováním údajů

map us
map eu