Co nového pro administrátory v Microsoft Teams

 
 Adam Boleslavský

Jaké novinky si pro nás Teamsy připravili z pohledu administrátora?

Bezpečnost

 • Popisky citlivosti pro týmy vytvořené ze šablon

Pokud vytváříte týmy pomocí šablon, tak máte nyní možnost aplikovat Sensitivity Labels (popisky citlivosti) přímo do šablony. Každý tým vytvořený z těchto šablon, bude mít automaticky aplikováný daný popisek a bude spadat do definovaných politik pro práci s daty (šifrování, watermark atd.) Novinka bude dostupná ke konci listopadu.

 • Retence aplikované na základě parametrů (adaptive policy)

Tato bezpečností novinka se týká většiny aplikací, kde uchováváme data jako Exchange, Microsoft 365 Skupiny, Yammer, SharePoint, Onedrive a také Teams chat, příspěvky v kanálech. Jedná se o přiřazování retenčních politik (a štítků) na množinu uživatelů na základě daných atributů (podobně jako dynamické skupiny). Například, když uživateli bude nastaven určitý parametr, automaticky se na něj budou aplikovat vybrané politiky pro retence. Novinka by měla být dostupná během prosince tohoto roku.

Vylepšení uživatelského komfortu

 • 1:1 Volání v Safari

Jistě vítaná novinka pro uživatele Apple zařízení. Nově možnost volání v chatu v prohlížeči Safari. Volní funguje v chatu typu 1:1.

 • Efekty pozadí pro Teams web

Vlastnost, kterou využívá většina uživatelů s kamerou, a to efekty pozadí, je nyní dostupná i pro kompatibilní prohlížeče (Edge a Chrome). Novinka bude dostupná během prosince 2021.

 • Microsoft Teams: A new search results page is coming

Změna u vzhledu a chování vyhledávání v desktopovém klientovi. Výsledky by měly být přehlednější, přesnější, lépe strukturovány.

img

Obrázek 1 - nové vyhledávání (Microsoft Teams blog)

Správa

 • Meeting Join Custom Branding

Další možnost, jak přizpůsobit vzhled tenantu (login page, meeting invitation atd.). Administrátor může nastavit logo tenantu, které se bude zobrazovat v lobby při připojení do schůzky. Tato funkce je dostupná jen v případě licenčního plánu „Advanced Communications“.

 • 1:1 VOIP a PSTN nahrávání hovoru a transkriptu

Dlouho očekáváná funkce nahrávaní hovoru (a transkript) je dostupná i pro VOIP a PSTN volání. Nahrávky jsou dostupné v historii volání. Uživatel může nahrávku z chatu smazat (a tím i z historie). Z jednoho hovoru může uživatel pořídit i více nahrávek najednou.

img

 • Teams Meeting Recordings Auto-Expiration in OneDrive and SharePoint

Nyní bude na nahrávkách ze schůzek nastavena maximální doba pro jejich uchování. Ve výchozím stavu se nahrávka smaže po 60ti dnech. Administrátor bude moci tuto dobu posunout. Až bude tato novinka v platnosti, bude uvolněn i powershell příkaz pro změnu limitu. Minimální doba je 1 den a maximální 99,999 dnů. Uživatel bude moci změnit dobu platnosti u jednotlivých nahrávek, pokud mu patří nebo k nim má oprávnění. Před ukončením platnosti bude vlastník nahrávky notifikován pomocí emailu. Administrátor bude moci nahrávku najít v koši (po dobu, která je nastavena v tenantu). Tato funkce bude dostupná mezi lednem a únorem 2022.

 • Podpora pro Android 5,6 a 7 a iOS 13

Ukončení podpory pro Android ve verzi 5,6 a 7.

 • Android 5 – podpora ukončena během března 2022
 • Android 6 – podpora ukončena během července 2022
 • Android 7 – podpora ukončena během září 2022

Pozadu nemůžeme být ani s verzemi od Applu respektive verze iOS zařízení a to konkrétně ukončení podpory verzí 13 (a méně). Podpora bude ukončena v průběhu listopadu 2021

Doporučujeme dělat pravidelné reporty zařízení, která se připojují do tenantu a analyzovat potencionální uživatele, jejichž mobilní zařízení nejsou podporována.

 • Telemetrie k probíhající schůzce v reálném čase

Administrátor Teams bude mít možnost nahlédnout do telemetrie právě probíhající schůzky, aby tak mohl řešit případné problémy jako např. výpadky videopřenosu, audia, sdílení obrazovky apod. Data jsou aktualizována každých 30 sekund. Tato funkce bude dostupná během ledna 2022

 • Integrace DocuSign s aplikací Approvals v Teams

DocuSign bude zařazen jako oficiální poskytovatel elektronických podpisů (spolu s Adobe sign). Aplikace DocuSign slouží pro digitální podepisování dokumentů a bude nyní také integrována přímo do aplikace Approvals. Aplikace Approvals umožnuje jednoduché schvalování položek/souborů v prostředí Microsoft Teams.

 • Nastavení limitu pro maximální počet pozvaných do schůzky, přes Outlook desktop aplikaci

Na začátku října byl aplikován limit maximálního počtu pozvaných do schůzky, vytvořené v aplikaci Outlook (desktop), a to na 750 účastníků. Pokud je limit překročen, bude uživatel vyzván, aby počet snížil. V jiných typech aplikací bude počet redukován automaticky bez možnosti výběru konkrétních osob.

A brzy se můžete těšit také na článke o novinkách pro uživatele

Sdílej v médiích

co-noveho-pro-administratory-v-microsoft-teams

Kontakt

Nenašli jste, co hledáte? Pošlete nám zprávu a zůstaneme s vámi ve spojení.

* Vyžadované pole. Osobní data použijeme pouze pro vypracování odpovědi na dotaz. Pravidla zpracování osobních údajů.

* Souhlas se zpracováním údajů

map us
map eu