Azure novinky v praxi: Ultra Disk Storage

 
 Vukasin Terzić
  azure

Nevídaně rychlá a plně konfigurovatelná storage.

Nabídka storage v Azure se za poslední roky výrazně rozšířila. Z obyčejných HDD jsme se dostali k vysoce dostupným a rychlým Managed Premium SSD diskům. Nově máme možnost si vybrat Azure Ultra Disk Storage.

Ultra Disk Storage přináší bezprecedentní rychlost, velmi nízké latence a velkou flexibilitu. U těchto disků si kromě velikosti můžeme granulárně vybrat i IOPS a propustnost přesně podle toho co potřebujeme.

Velikost Ultra Disk Storage může být cokoliv v rozmezí 4GB až 64TB. Nezávisle na velikosti disku můžeme konfigurovat IOPS a bandwidth dynamický podle potřeby. IOPS můžeme volit až 160 000 IOPS/disk a propustnost maximálně 2000 MBps/disk. Tuto konfiguraci je možné provádět bez nutností odpojit disk nebo vypínat VM.

Kromě výhod to má i omezení. V tuto chvíli je tato služba dostupná pouze v regionech East US 2, North Europe a Southeast Asia. Je možné jí přidat pouze do velikosti VM ESv3 a DSv3. Ultra Disk storage dále nepodporuje disk caching, snapshoty, Azure Backup, Azure Site Recovery a availability set.

Pokud zvolíme správný region a správnou velikost VM, tak si při konfiguraci disků můžeme vybrat Ultra Disk storage a nakonfigurovat ji podle vlastních potřeb. Při konfiguraci IOPS je nutné počítat i s tím, že ke zpomalení může dojít i na úrovni VM. Proto bychom propustnost disku měli zadávat o něco nižší, než je propustnost na dané velikosti VM. Existující disky není možné konvertovat na Ultra Disk, data je potřeba přemigrovat.

Cena disků se počítá podle konfigurovaného prostoru, IOPS a Throughputu a na cenu nemá vliv, jestli to opravdu využíváme nebo ne. V porovnání s Premium SSD za stejnou performance zaplatíme o něco víc. Proto Ultra Disky nebudou pro každého, ale využijeme je pro náročnější aplikace kde performance Premium SSD disků nestačí.

Sdílej v médiích

azure-novinky-v-praxi-ultra-disk-storage

Kontakt

Nenašli jste, co hledáte? Pošlete nám zprávu a zůstaneme s vámi ve spojení.

* Vyžadované pole. Osobní data použijeme pouze pro vypracování odpovědi na dotaz. Pravidla zpracování osobních údajů.

* Souhlas se zpracováním údajů

map us
map eu