Nové licenční požadavky pro Teams Rooms: 90denní odklad a podpora hladkého přechodu!

 
  novinka

Společnost Microsoft informovala o plánovaných změnách v přihlašování do Teams Rooms zařízení, které vstoupí v platnost od 1. července 2023. Od tohoto data budou Teams Rooms zařízení, včetně těch v osobním režimu a aplikací Teams na Surface Hubu a panelech Teams, zablokována pro přihlášení bez platné licence Teams Rooms. Abyste se vyhnuli hrozícímu přerušení služeb, bude potřeba aktivovat správnou licenci pro vaše Teams Rooms zařízení před koncem této lhůty. Na výběr máte z následujících licencí: Teams Rooms Pro (40 USD), Teams Rooms Basic (0 USD / maximálně 25 zařízení), Teams Rooms Premium, Teams Rooms Standard nebo Teams Rooms sdílené zařízení (pouze panely). Pro zákazníky s panely Teams je důležité zřídit licenci pro sdílené zařízení Teams pro účty, kde je panel Teams nasazený do místnosti, kde není k dispozici žádné zařízení Teams nebo Surface Hub. V souvislosti s těmito změnami upozorňujeme, že od 1. července 2023 bude přístup k portálu pro správu Teams Rooms Pro omezený pouze pro zákazníky s aktivní licencí Teams Rooms Pro nebo starší licencí Teams Rooms Premium.

Vzhledem k problematice změny a s tím spojeným výzvám rámci migrace, kterou musejí někteří zákazníci při přechodu na nové licencování Teams Rooms řešit, oznámil Microsoft 90denní odklad této změny s cílem pomoci zákazníkům v hladkém přechodu na nové podmínky a tím podpořit jejich spokojenost s využívanou službou. Období 90denního odkladu začne 1. července 2023 a skončí 30. září 2023. Během tohoto období nebudou ze strany společnosti Microsoft prováděny žádné aktivity v souvislosti s vymáháním licencí Teams Rooms a zákazníci tak dostávají k dispozici dostatečný čas, aby přechod na nové licencování hladce dokončili.

Cílem tohoto opatření je zabezpečit flexibilitu při procházení těmito změnami a zároveň dodržování licenčních zásad. Pokud máte jakékoli dotazy nebo potřebujete asistenci, neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám pomůžeme zajistit bezproblémové fungování vašich Teams Rooms zařízení.

Dodržování předpisů: Připravte se na vynucování zásad licencování místností Microsoft Teams – Centrum Microsoft Community Hub

Sdílej v médiích

nove-licencni-pozadavky-pro-teams-rooms-90denni-odklad-a-podpora-hladkeho-prechodu

Kontakt

Nenašli jste, co hledáte? Pošlete nám zprávu a zůstaneme s vámi ve spojení.

* Vyžadované pole. Osobní data použijeme pouze pro vypracování odpovědi na dotaz. Pravidla zpracování osobních údajů.

* Souhlas se zpracováním údajů

map us
map eu