Na konferenci SharePoint v Las Vegas byla představena novinka, a to SharePoint Spaces. Jedná se o technologii použití SharePoint obsahu a smíšené reality Microsoft (Microsoft Mixed Reality).  
Výsledek obrázku pro Microsoft Mixed Reality

 

Prostřednictvím služby SharePoint Spaces mohou uživatelé služby SharePoint vytvářet a zobrazovat smíšené prostory reality“ prostřednictvím libovolného zařízení nebo prohlížeče. Uživatelé tedy místo používání klávesnice a myši mohou použít pro zobrazení informací speciální brýle a s podporou řízení pohybu pracovat s obsahem z různých úhlů. Pro zobrazení můžete i nadále používat všechna zařízení kompatibilní se zobrazováním SharePoint obsahu, jelikož tyto prostory reality budou vykreslené i ve standartních webových prohlížečích. 

 

Tímto nástrojem máte přístup k jednoduchému rozhraní typu point-and-click, které obsahuje šablony pro vytváření virtuálních prostředí. Uživatelé mohou do těchto prostředí přidávat soubory a dokumenty, které aplikace SharePoint přemění na 3D vizualizace. 

Aplikace SharePoint Spaces bude spuštěna standardně jako součást komerčních předplatných sady Office 365 a od dnešního dne mohou zákazníci požádat o přístup k “early access“ programu. 

 

Zde se můžete podívat na oficiální video pro SharePoint Spaces od Microsoft a vidět tak vizi, jakým způsobem si představují spolupráci mezi obsahem SharePoint a virtuální realitou.