Změny v licencování Microsoft 365, Office 365 a Microsoft Teams

 
  novinka

V loňském roce společnost Microsoft reagovala na obavy vyjádřené Evropskou komisí tím, že aktualizovala způsob licencování Microsoft 365, Office 365 a Teams v Evropském hospodářském prostoru (EHP) a ve Švýcarsku. Nyní oznamuje plán rozšířit tento přístup na celosvětovou úroveň. Cílem je snížit zmatek zákazníků a zjednodušit rozhodování díky globálně konzistentnímu licencování.

Od 1. dubna 2024 představuje společnost Microsoft novou řadu komerčních sad Microsoft 365 a Office 365, které nezahrnují Teams, v regionech mimo EHP a Švýcarsko. Současně přichází s novou samostatnou nabídkou Teams pro zákazníky Enterprise v těchto regionech.

Společnost Microsoft také ukončuje prodej nových předplatných stávajících sad Microsoft 365 E3/E5 a Office 365 E1/E3/E5 Enterprise SKUs s Teams ve všech kanálech: hromadné licencování (VL), Cloud Solution Provider (CSP) a Web Direct. Všichni noví zákazníci Microsoft 365 a Office 365 Enterprise v regionech mimo EHP a Švýcarsko budou muset vybírat z nových nabídek pro daný region. Stávající zákazníci v těchto regionech, kteří si přejí pokračovat v používání sad, na které se již předplatili, tak mohou učinit (včetně obnovy, upsellu a přidání licencí).

Podrobnosti

Od 1. dubna 2024 nabízí společnost Microsoft novou řadu sad Microsoft 365, Office 365 a Microsoft Teams SKUs na celém světě. Tím poskytuje komerčním zákazníkům možnost zakoupit Teams odděleně od Microsoft 365 a Office 365. Stávající zákazníci, kteří si přejí pokračovat v používání SKUs, na které se již předplatili, tak mohou učinit (včetně obnov, přidání licencí a step-ups). Nová řada přináší následující změny:

  • Představuje sady bez Teams, které jsou pojmenovány stejně jako stávající sady plus “(bez Teams)”. Sady “bez Teams” budou v následujících nabídkách: Microsoft 365 E3/E5, Office 365 E1/E3/E5, Microsoft 365 Business Premium, Business Standard, Business Basic, Microsoft 365 F1/F3, Office 365 F3.
  • Představuje samostatnou SKU Teams pro Enterprise: Microsoft Teams Enterprise.
  • Ukončuje prodej nových předplatných všech stávajících Enterprise SKU s Teams (Office 365 E1/E3/E5 a Microsoft 365 E3/E5).
  • Pokračuje v nabídce stávajících SMB a Frontline sad s Teams (Business Basic/Standard/Premium, MF1, MF3, OF31) vedle nových verzí bez Teams.

Jak by mohli být zákazníci ovlivněni

S představením nové komerční řady skončí prodej současných sad Enterprise, které zahrnují Teams, novým předplatitelům mimo EHP a Švýcarsko. V důsledku toho by sady Office 365 E1, Office 365 E3, Office 365 E5, Microsoft 365 E3 a Microsoft 365 E5 s Teams již neměly být prodávány novým zákazníkům na celém světě. Jak by mohli být zákazníci ovlivněni:

  • Nový zákazníci sad Office/Microsoft 365 Enterprise mimo EHP a Švýcarsko, kteří si přejí poskytnout svým koncovým uživatelům Teams, budou muset zakoupit dvě SKU: Microsoft Teams Enterprise, plus buď sadu Microsoft 365 (bez Teams) nebo Office 365 (bez Teams).
  • Stávající zákazníci, kteří si přejí pokračovat v používání SKU, na které se již předplatili, mohou pokračovat v používání, obnovování, upgradování a přidávání licencí do svých současných plánů. Pokud si stávající zákazník přeje přepnout na novou řadu sad bez Teams, může tak učinit v den výročí smlouvy nebo obnovy.

Pro sady Microsoft 365 Business a Frontline budou současné sady s Teams koexistovat s novou řadou. Zákazníci budou moci vybírat mezi stávajícími sadami Microsoft 365 Business Basic, Microsoft 365 Business Standard, Microsoft 365 Business Premium, Microsoft 365 F1, Office 365 F3 a Microsoft 365 F3 s Teams, nebo novými verzemi těchto sad bez Teams. Chcete-li se dozvědět více, podívejte se na Microsoft Learn a pokyny pro partnery na portálu Modern Work Partner Portal.

Sdílej v médiích

zmeny-v-licencovani-microsoft-365-office-365-a-microsoft-teams

Kontakt

Nenašli jste, co hledáte? Pošlete nám zprávu a zůstaneme s vámi ve spojení.

* Vyžadované pole. Osobní data použijeme pouze pro vypracování odpovědi na dotaz. Pravidla zpracování osobních údajů.

* Souhlas se zpracováním údajů

map us
map eu