Vyvažujeme IT i OT ve výrobním podniku

Moderní IT míří neochvějně do cloudu a hybridní (cloud+on-premise) architektura je v českém ICT prostředí stále častějším architektonickým prvkem. Spolu s cloudovou transformací IT se mění i IT bezpečnost. Větší důraz se klade na ochranu identity, která se stala novým perimetrem. Stále důležitější je ochrana dat ve firemním prostředí, například těch strategických, citlivých, osobních. V nových standardech a nařízeních se objevuje Zero Trust jako moderní bezpečnostní strategie.

Management výrobních podniků požaduje Smart Factory, počítá s nasazením chytrých zařízení, IIoT prvků a Průmyslu 4.0. Chce maximálně využívat data z průmyslových technologií k řízení výroby a logistiky a očekává okamžitý přenos a zpřístupnění těchto dat v manažerských informačních systémech.

OT prostředí je uprostřed digitální transformace, často silně propojeno, navázáno a zkonvergováno s IT a řeší velké výzvy v oblasti automatizace a robotizace výroby, které také částečně vedou ke cloudovým řešením.

Asi si nyní jako manažeři, auditoři nebo architekti kladete otázku: „A jak to celé dohromady uchopit a zabezpečit?“ Právě o tomto tématu budeme na našem webináři hovořit.

Podívejte se na záznam z webináře Vyvažujeme IT i OT ve výrobním podniku, který proběhl 21.10.2021 v 10:00 hod. a kde jsme se věnovali těmto oblastem:

  • obvyklé problémy, které odhalily v IT a OT diagnostické nástroje KPCS,
  • příklady typických referenčních architektur vhodných pro výrobní sféru a
  • příklady plánů rozvoje kybernetické bezpečnosti (Cyber Security Roadmaps), které v KPCS zpracováváme.

Webinářem provázel bezpečnostní expert Michal Hanus. Michal se pohybuje v oblasti kybernetické bezpečnosti více jak 15 let. V současné době pracuje v KPCS na pozici Security Solution Architect a má bohaté zkušenosti s risk managementem a bezpečnostními standardy v IT i OT (ICS). Na základě kybernetických hrozeb a rizik a stavu firemního prostředí pak stanovuje konkrétní bezpečnostní strategie a plány systematického rozvoje kybernetické bezpečnosti.

Na našem blogu už nyní můžete nelézt článek, který se tomuto tématu věnuje:

Více informací na https://kpcs.cz/cs/kyberneticka-bezpecnost/vyvazena-kyberneticka-bezpecnost

Registrace pro získání odkazu na záznam:

Sdílej v médiích

vyvazujeme-it-i-ot-ve-vyrobnim-podniku

Kontakt

Nenašli jste, co hledáte? Pošlete nám zprávu a zůstaneme s vámi ve spojení.

* Vyžadované pole. Osobní data použijeme pouze pro vypracování odpovědi na dotaz. Pravidla zpracování osobních údajů.

* Souhlas se zpracováním údajů

map us
map eu