Hackeři útočí! Jak to poznat a jak se bránit

Neustále slýcháme zprávy o hackerských útocích, únicích dat i o vysokých částkách zaplacených na výkupných. Možná se cítíte bezpečně, ale víte, jak takový hackerský útok probíhá? Jak vypadá a jak jej včas odhalit, identifikovat a předejít tak případným velkým škodám?

Uvědomujeme si, že hrozba hackerských útoků je velmi aktuální a je třeba věnovat kyberbezpečnosti velkou pozornost. Bohužel čísla hovoří jasně. A proto vám v rámci webináře Hackeři útočí! Jak to poznat a jak se bránit umožníme nahlédnout tak trochu pod pokličku.

V rámci živé demonstrace předvedeme ty nejběžnější typy kyberútoků, jako je například

  • útok pomocí ransomware,
  • útok na službu publikovanou do internetu či
  • pokus o získání identity uživatele.

Během webináře, jsme každý z útoků si nejprve popsali, poté v trochu zjednodušené formě nasimulovali. Následně pomocí služby ATOM ONE simulovaný útok detekovali a vysvětlili, kde a proč byl v prostředí zaznamenán. Nabídli jsme i některá doporučení, jak mu šlo předejít.

Webinářem, který byl určen jak pro bezpečnostní analytiky (členy blue týmu), tak i pro IT manažery a všechny, kteří se zabývají kybernetickou bezpečností, vás provedli naši experti Jan Marek a Daniel Hejda.

Jan Marek je konzultantem a architektem s více než deseti lety praxe. Pravidelně přednáší na předních lokálních i mezinárodních konferencích. Primárně se zabývá produkty a službami v oblasti kybernetické bezpečnosti, privátního cloudu a infrastrukturních služeb, a to především bezpečností Windows kernelu, Microsoft Hyper-V, Active Directory a počítačové forenziky.

Dan Hejda působí již dlouhá léta jako konzultant a architekt systémů společnosti Microsoft. V posledních několika letech je jeho hlavním cílem oblast informační a kybernetické bezpečnosti. Primárně se zaměřuje na oblast hackingu a penetračního testování, stavbu komplexních scénářů útoků s využitím technik pro narušení fyzické, logické, virtuální a jiné bezpečnosti. Nejen, že Dan působí v oblasti technologické a bezpečnostní, je také přednášejícím na seminářích, či konferencích a hostem uznávaných školení LLM v rámci CEVRO Institute.

Registrační formulář pro získání záznamu z webináře

Sdílej v médiích

hackeri-utoci-jak-to-poznat-a-jak-se-branit

Kontakt

Nenašli jste, co hledáte? Pošlete nám zprávu a zůstaneme s vámi ve spojení.

* Vyžadované pole. Osobní data použijeme pouze pro vypracování odpovědi na dotaz. Pravidla zpracování osobních údajů.

* Souhlas se zpracováním údajů

map us
map eu