Bezpečnost IT sítě nekončí na perimetru

V dnešní době je zcela běžné mít chráněný perimetr IT sítě, tedy rozhraní mezi internetem a vaší privátní podnikovou sítí. Nicméně ve výrobních podnicích jsou provozovány počítačové sítě pro řízení výrobních linek a přenos průmyslových řídících protokolů. Rizika spojená s ochranou této sítě jsou velmi často podceňována.

Management společnosti potřebuje mít přístup k datům z průmyslových sítí a také samotné průmyslové systémy stále více využívají služby a aplikace běžící v IT prostředích. To s sebou ale také přináší vyšší nároky na zabezpečení propojení těchto dvou světů a ochranu sítí využívajících průmyslové protokoly.

Říkáte si, že je to případ vaší společnosti? A řešíte tuto situaci?

Na webináři:

  • jsme si představili portfolio zařízení od společnosti Stormshield pro ochranu sítí, a to právě těch, kde jsou využívány průmyslové protokoly a
  • ukázali názornou ukázku zastavení útočníka, kterému se podařilo proniknout do řízení průmyslové sítě a snaží se provézt záškodnickou činnost.

Webinářem provedl Ondřej Brabec, IT Senior konzultant, specialista na oblast síťové bezpečnosti a certifikovaný Stormshield engineer. Tímto tématem jsme navázali na podzimní téma Vyvážené bezpečnosti, kde jsme hovořili o důležitosti zabezpečení OT oblasti, a to nejen při přenosu dat z průmyslových technologií. Více k vyvážené bezpečnosti na našich webových stránkách.

Registrační formulář pro záznam webináře:

Sdílej v médiích

bezpecnost-it-site-nekonci-na-perimetru

Kontakt

Nenašli jste, co hledáte? Pošlete nám zprávu a zůstaneme s vámi ve spojení.

* Vyžadované pole. Osobní data použijeme pouze pro vypracování odpovědi na dotaz. Pravidla zpracování osobních údajů.

* Souhlas se zpracováním údajů

map us
map eu