MS FEST konference: Jak zabránit uniku dat?

 

Využili jsme šance potkat špičkové odborníky, vývojáře a IT specialisty v Brně a přijali pozvání na konferenci MS FEST, která se konala 18. a 19.3. na Fakultě informačních technologií. Mezi přednášejícími byli zástupci KPCS Ondřej Výšek, Petr Vlk, Daniel Hejda a Jan Marek.

><

Jak spravovat a zabezpečit moderní IT prostředí?

V současné době je k dispozici celá řada nástrojů pro správu IT prostředí. Jak se mění požadavky kladené na provoz, zabezpečení a komfort uživatelů, mění se i způsob správy IT prostředí, počítačem počínaje, mobilním telefonem konče. Společnost Microsoft nabízí hned několik různých nástrojů pro správu moderního IT. Nejkompletnějším „balíkem“ řešení je bezesporu Enterprise Mobility Suite, nicméně netýká se pouze mobilních telefonů, ale i zabezpečení Active Directory, uživatelských účtů, správy identit a konfigurace klasických počítačů. Dalšími nástroji, které souvisí se správou je pak téměř notorický známý System Center Configuration Manager, ale také Windows Store for Business. Prezentace představila možnosti správy IT prostředí roku 2016 – od Windows desktopu až po iOS zařízení. (Ondřej Výšek, Obchodní ředitel)

Správa mobilních zařízení za pár minut

Nasazení MDM nemusí být záležitostí týdnů až měsíců, ale jednotek dní, až hodin. Dozvěděli jste se co nabízí Microsoft Intune a Office 365 MDM pro správu mobilních zařízení a počítačů. V dnešním světě se počítače přesouvají ze stolů do kapes. Jak spravovat a zajistit bezpečnost zařízení, které pomocí GPO spravovat jednoduše nelze, objasnila i tato přednáška. (Petr Vlk, Vedoucí Cloudu)

Ochrana citlivých informací

Vyhněte se scénáři, který se přihodil na nejmenovaném ministerstvu. Aplikujte nejen šifrování obsahu pomocí Azure Information Protection. Úniky informací plní stránky novin stále častěji. Představili jsme si proto prostředky, jak zabránit, aby právě vaše firma byla zítra na titulní straně. I tyto technologie navíc pomáhají řešit přicházející problematiku změn ochrany osobních údajů pod názvem GDPR. (Petr Vlk, Vedoucí Cloudu)

><

Bezpečností centrum v cloudu

Víte zda vám někdo útočí na infrastrukturu z internetu nebo lokální sítě? Máte interní syslog server a vyhodnocujete nad ním data? V rámci této přednášky jsme si ukázali jak propojit dva světy infrastruktury a to síť a event logy serverů, podívali jsme se jak to řeší nástroje Log Analytics v platformě Operation Management Suite a také jsme si přiblížili jak zapadá Operation Management Suite do zákona GDPR jako jedna z bezpečnostních technologií. Vše bylo názorně ukázáno na předem připraveném prostředí. (Daniel Hejda, Oddělení Cloudu)

Microsoft Hyper-V 2016 Best Practises

Hyper-V narostlo do obrovské technologie a je potřeba dávat pozor na nemalé množství konfigurací pro zabezpečení maximální efektivity provozu a stability systému. Na této přednášce jsme si některé z důležitých nastavení vysvětlili do detailu. (Jan Marek, Vedoucí CDM)

Nano Server Deployment & Management

V minulých verzích se mnoho zákazníků "bálo" nasadit OS v core edici. Pokud vás Nano Server vyděsil ještě více, tak je to zbytečné. Během této přednášky se přesvědčíte, že není až tak obtížné ho nainstalovat a následně spravovat. (Jan Marek, Vedoucí CDM)

"Všichni víme, jak je těžké udržet krok s dnešním překotným vývojem ve světě IT. Aktuální trendy se velmi rychle mění a jejich neustálé sledování se pro nás stává čím dál větší výzvou. Proto dáváme všem, kteří chtějí být v čele svých oborů, příležitost učit se od těch nejlepších, poznávat podobně zaměřené profesionály a vyměňovat si s nimi své zkušenosti. To vše zcela zdarma."

Sdílej v médiích

ms-fest-konference-jak-zabranit-uniku-dat

Kontakt

Nenašli jste, co hledáte? Pošlete nám zprávu a zůstaneme s vámi ve spojení.

* Vyžadované pole. Osobní data použijeme pouze pro vypracování odpovědi na dotaz. Pravidla zpracování osobních údajů.

* Souhlas se zpracováním údajů

map us
map eu