Martin Macík rozdával na DOTS autogramy

 
  kpcs

V úterý 28.3. jste mohli potkat KPCS na DOTS Conference ve Foru Karlín. Martin Macík Jr. přijel se svým závodním truckem z lednové Rally Dakar v dobré náladě a po celou dobu rozdával autogramy. Ondřej Výšek zájemcům ochotně vysvětlil, jak celé IoT řešení během závodu vlastně fungovalo.

><

Tématem Digitální konference byl vliv IT technologií na současný byznys. Všichni řečníci poukazovali na fakt, že cloud, umělá inteligence, učení strojů nebo možnosti zpracování velkých objemů dat představují pro všechny společnosti nejen nové přiležitosti, ale i s tím spojené hrozby a rizika, kterými se musíme dříve nebo později zabývat.

V 9:00 konferenci otevřel Filip Dřímalka a v jeho úvodní řeči se návštěvíci dozvěděli VIP prohlídce a projížďce naším závodním kamionem. Díky aplikaci MYIA, kterou si návštěvníci mohli stáhnout, se tři vylosovaní šťastllivci v květnu stanou na chvíli součástí Rally Dakar. Spolu s pilotem desátého nejlepšího trucku sezóny 2017 Martinem Macíkem Juniorem se budou moci projet Liazkou. Během lednového závodu byla všechna data nahrávána do Microsoft Azure, odborníky z KPCS analyzována a následně prezentována pomocí Cortana analytics, Machine Learning a Microsoft Power BI.

><

"Čím více máme technologií, tím více se nabízí nekonečné množství informačních možností,"\ zmínil generální ředitel Microsoftu Satya Nadella. Microsoft byl vedle KPMG jedním z hlavních partnerů celé konference. Mezi hlavními řečníky byl také Gerd Leonhard, autor knihy Technologie vesrsus Lidskost. *"Přijměte technologii, ale nestaňte se jí" zdůrazňuje vizionář. "*Vše, co může být automatizováno, digitalizováno...BUDE. Příkladem je hudba, která nechtěla do cloudu, teď je v cloudu"\ Podle něj se nové digitální revoluce či příchodu umělé inteligence nemusíme obávat, ale musíme na ně být dobře připraveni.

Jako další speaker vystoupil Carlo Capalbo, šéf Pražského maratonu a také organizace RUN Czech "Nikdy nebudeme největší, nebohatší, nejpopulárnější anebo nejrychlejší maraton. Přesto můžeme být nejinovativnější,"\ uvedl na začátku.

><

Biljana Weberová, generální ředitelka společnosti Microsoft v České republice, prezentovala činnost KPCS CZ v dobrém světle a doporučila nás jako spolehlivého partnera. Během své řeči představila také knihu A Cloud for Global Good "Rádi bychom nejenom touto událostí poukázali na to, jak může cloud pomoci vašemu byznysu" dodala Weberová.

"Co bude ta příští velká změna? Smíšená realita. Zamyslete se nad tím. Vaše pole působnosti se může proměnit v počítač, kde můžete vidět reálný svět, ale také svět, který je ponořen v tomto světě. Jak architekti, učitelé, urbanisté, tak jakákoliv profese, kterou si dokážete představit, se změní,"\ dodal na závěr Satya Nadella, jeden z nejvýznamnějších lidí v dnešním IT světě.

><

Děkujeme firmě Mirosoft za pozvání na tuto jedinečnou údálost a také všem, kdo nás včera na stánku DOTS navštívili.

(Na úvodní fotce vlevo Martin Macík jr., Ondřej Výšek a kardiochirurg Jan Pirk, který byl také jedním z hlavních řečníků celé akce)

zdroj: Hospodářské noviny, Drimalka.com

Mohlo by vás zajímat:

Sdílej v médiích

martin-macik-rozdaval-na-dots-autogramy

Kontakt

Nenašli jste, co hledáte? Pošlete nám zprávu a zůstaneme s vámi ve spojení.

* Vyžadované pole. Osobní data použijeme pouze pro vypracování odpovědi na dotaz. Pravidla zpracování osobních údajů.

* Souhlas se zpracováním údajů

map us
map eu