KPCS CZ technologickým partnerem itSMF 2023

Koncem ledna 2023 se konal 17. ročník prestižní IT konference itSMF, na kterém jsme měli našeho DevOps specialistu Davida Alimova a zároveň jsme se jí účastnili jako technologický partner.

Konference itSMF konaná pod záštitou místopředsedy vlády pro digitalizaci Ivana Bartoše v Comfort Hotelu Prague City East se odehrávala tradičně v duchu „best practice“. Tentokrát v oblasti hodnotových toků (value streams), či vysokorychlostního IT (High-velocity IT). A mezi špičkovými odborníky z tuzemska i zahraničí se objevil i náš DevOps specialista David Alimov.

David svou přednášku věnoval tématům DevOps a SRE, které ve zdánlivém nepoměru servíroval v pořádné porci rychlé a kvalitní služby.

IMG_6545

Název prezentace a její anotace:

6 dkg DevOps a 4 dkg SRE = 1 kg rychlé kvalitní služby

Pojem služba se ve středně velkých českých firmách již zabydlel. Někteří ji vyvíjí, jiní poskytují, další podporují, aby ji zákazníci mohli konzumovat. Ať už se nacházíte v libovolné částí řetězce, tak většina z Vás volá po zrychlení IT, po automatizacích a spolupráci. Ale jen ti, jež uchopí cloud a nástroje správně, se udrží na trhu. Optimalizace a automatizace přinese změnu ve firemní kultuře, jež se stane lukrativnější pro uchazeče. Ostatní se je jenom budou snažit dohnat. Pojďme spolu nahlédnout na témata jež zrychlují IT a v necelé půlhodince prolítneme dva pojmy SRE a DevOps, doplněné o „takeaway“ sumáře a kroky, vedoucí k transformaci k rychlejším zítřků.

Pro KPCS CZ David ale nebyl jediným pojítkem s letošním ročníkem itSMF. Naše společnost se totiž pro letošek stala ve svém poli osamoceným, ale jistým technologickým partnerem.

Těšíme se na další ročník a děkujeme organizátorům i našemu velvyslanci Davidovi.

>

David Alimov pracuje v současnosti na pozici DevOps Architekt ve společnosti KPCS CZ, kde pomáhá zákazníkům s analýzou DevOps vyzrálostí, na které buduje potřebné kroky ke zrychlení a optimalizaci zákaznického IT. SRE a DevOps, CI/CD, Agilita, Scrum jsou denními tématy v diskusích se zákazníky, jež vedou přes implementace DevSecOps, IaaS a automatizace k prvním výsledkům u zákazníků již během krátké doby. Podporuje balanční rovnici, „vzdělávání + experimenty + inovovace = konkurenční náskok“ jež úspěšně aplikuje několik let.
V minulosti bylo jeho působení více jak 10 let spojené s oblastmi monitoringu, ITIL procesů a CA Service Desk. Následně přesedlal na vedení EMEA architektů připravující on-prem, hybridní či cloudové služby pro široké portfolio zákazníků, z kterých je více jak 40 % z Fortune Global 500. Byl členem týmu pro design, spuštění a provoz SaaS s podporou IoT pro cloudové tiskové služby.

Sdílej v médiích

kpcs-cz-technologickym-partnerem-itsmf

Kontakt

Nenašli jste, co hledáte? Pošlete nám zprávu a zůstaneme s vámi ve spojení.

* Vyžadované pole. Osobní data použijeme pouze pro vypracování odpovědi na dotaz. Pravidla zpracování osobních údajů.

* Souhlas se zpracováním údajů

map us
map eu