Bezpečnostní konference Mladá věda s naším zastoupením

 

XVIII. ročník mezinárodní konference mladých vědeckých pracovníků a doktorandů Mladá věda proběhl ve dnech 17. – 18. dubna 2023. Tato pravidelně konaná prestižní akce zaměřená na sdílení poznatků a zkušeností v oblastech výzkumu a inovací v rámci bezpečnostního inženýrství byla uspořádána pod záštitou doc. Ing. Jiřího Pokorného, Ph.D., MPA, děkana Fakulty bezpečnostního inženýrství VŠB – Technické univerzity Ostrava. V programu konference nechyběla ani přednáška zástupce z našich řad, odborníka na OT security Ilju Davida.

Konference přilákala mladé talenty ze tří českých a slovenských renomovaných bezpečnostních fakult: Fakulty aplikované informatiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, Fakulty bezpečnostního inženýrství Technické univerzity Ostrava a Fakulty bezpečnostního Žilinské inženýrství univerzity v Žilině. Mladí vědci zde prezentovali své výzkumné projekty v široké škále bezpečnostních oblastí, včetně ochrany obyvatelstva, ochrany kritické infrastruktury, požární bezpečnosti, informační a kybernetické bezpečnosti a dalších.

Konference poskytla unikátní příležitost pro výměnu zkušeností a rozvoj nových nápadů v oboru, což umožnilo účastníkům navázat spolupráci, sdílet znalosti a posilovat výzkumné sítě. Celkově konference přispěla ke zvýšení povědomí o důležitosti různých druhů bezpečnostních oborů a podpořila další rozvoj této klíčové součásti naší společnosti.

Ilja svým vstupem Směrem k řešení kybernetické bezpečnosti inteligentních sítí pomocí modelu SGAM završil 2. tematický blok ze čtyř a tím i první den konference. > Celkově byl konferencí nadšen a říká o ní následující:

"S radostí jsem se zúčastnil konference Mladá věda a rozšířil si přehled nad aktuálními bezpečnostními vědeckými projekty v České a Slovenské republice. Konference probíhala v profesionální, přesto velmi přátelské atmosféře. Díky různorodým tématům, jsem do šířky porozuměl tomu, jak je bezpečnost v rámci společnosti průřezovou disciplínou napříč mnoha obory a jak je pro společnost důležitá. Zároveň jsem poznal mnoho nových kolegů, diskutoval současné i budoucí pracovní příležitosti a dokonce získal inspiraci pro svůj další výzkum."

Jsme moc rádi, že v KPCS mezi sebou máme nejen odborníky na bezpečnost, ale i nadšené vědce, díky jejichž výzkumům se může celé naše odvětví posouvat kupředu.

Díky za skvělou reprezentaci, Iljo. 342057731_4574488662675442_4150697498927241053_n

Sdílej v médiích

bezpecnostni-konference-mlada-veda-s-nasim-zastoupenim

Kontakt

Nenašli jste, co hledáte? Pošlete nám zprávu a zůstaneme s vámi ve spojení.

* Vyžadované pole. Osobní data použijeme pouze pro vypracování odpovědi na dotaz. Pravidla zpracování osobních údajů.

* Souhlas se zpracováním údajů

Kontaktujte nás
map us
map eu