Zasílání zpráv z proxy adres

 
 Rostislav Fukala

Svět Exchange systémů nám dlouho odebíral možnost zasílat emaily ze všech adres přidělených příjemci pošty, na tyto adresy umožňoval pouze doručování. Naštěstí omezení již brzy skončí a my budeme moct uživatelům toto chování povolit (ano není zapnuto automaticky, ale to se dalo při takovéto změně očekávat).

Podíváme-li se na Microsoft 365 roadmapu, zjistíme, že k vypuštění novinky by mělo dojít až následující měsíc, přestože ještě nedávno bylo uvedeno, že funkce bude pro Outlook uvolněna již v dubnu. A ačkoli byla v článcích touto dobou funkčnost pro Outlook zmiňována, osobně jsem se k pozitivnímu výsledku nedobral (v žádné Insider verzi).

Graphical user interface, text, application, email, website  Description automatically generated

Zapnutí této funkce není složitý krok a postačí pouze upravit OrganizationalConfig.

Set-OrganizationConfig -SendFromAliasEnabled $true

Po zapnutí již nebude nutné pro zasílání z jiných než primárních adres pro jednoho uživatele vytvářet sdílené schránky či jiné typy příjemců pošty a nastavovat oprávnění „Send As“. Pro pohodlnou práci při očekávání delší korespondence však bude nutné stále používat sdílenou schránku (Pokud příjemce odpoví a chceme odpovídat na tuto zprávu, tak je opětovně použita primární adresa) či zprávy správně štítkovat či kategorizovat a při odpovědích vybírat správnou adresu.

Vlastní použití vyžaduje znalost dalších proxy adres, které musí správce sdělit uživateli, či jen zavedení správných politik, kdy uživatel bude znát například jen další domény, ze kterých může odesílat. Bohužel Outlook ani Outlook on web neumí tyto hodnoty automaticky načíst.

Za mě se jedná o velkou změnu v Exchange Online a nezbývá než doufat, že bude přenesena i do Exchange 2019 či jeho budoucí náhrady.

Sdílej v médiích

zasilani-zprav-z-proxy-adres

Kontakt

Nenašli jste, co hledáte? Pošlete nám zprávu a zůstaneme s vámi ve spojení.

* Vyžadované pole. Osobní data použijeme pouze pro vypracování odpovědi na dotaz. Pravidla zpracování osobních údajů.

* Souhlas se zpracováním údajů

map us
map eu