Výhody Microsoft 365

 
 Petr Vlk

Jaké výhody znamená nasazení Microsoft 365 ve společnosti kromě známých nástrojů produktivity jako Exchange, SharePoint, Teams a Yammer?

Správa mobilních zařízení

Mobilní zařízení, firemní či BYOD, umožní nejen jednoduchou instalaci aplikací a bezpečnou konfiguraci, aby uživatel měl veškerý komfort, právě s pomocí správy mobilních zařízení. Nejen jejich šifrování, ochrana pomocí PIN, zapnutí firewallu a antiviru, ale i možnost jejich vzdáleného výmazu v případě ztráty či krádeže.

Identity uživatelů v bezpečí

Korporátní identita přihlašovacího dialogu, možnost povolit přihlášení pouze z firemních zařízení, a především ochrana proti falešným e-mailům a virovým útokům. Jednoduché a přívětivé ověření přihlášení uživatele s pomocí druhého faktoru. Upozornění, pokud se přihlášení provádí z podezřelé lokace či automatická blokace takových podezřelých aktivit. To vše podporuje bezpečí identit uživatelů.

Ochrana firemních dat

Citlivá firemní data neopustí společnost. Ať je ochrání šifrování samotného obsahu, vynucení oprávnění omezující kopírování či tisk obsahu, nebo politika zabrání jejich sdílení či zaslání e-mailem mimo organizaci. Automatické klasifikace obsahu mohou pomoci s naplněním povinností vyplývajících z GDPR či jiných legislativních nároků.

Dokumenty vždy k dispozici

S pomocí OneDrive for Business může uživatel nejen sdílet a bezpečně uložit své dokumenty, ale mít je k dispozici automaticky synchronizované a dostupné off-line na jeho zařízeních. Též je možné zde uložit speciální složky jako Plochu či Dokumenty a v případě virové nákazy je obnovit až 30 dní zpětně.

Upgrade na Windows 10

Součástí balíčku Microsoft 365 je také upgrade licence na Windows 10 z technicky podporovaných operačních systémů Windows. Ačkoliv se to může zdát nenápadnou komponentou, technická podpora Windows 7 končí již v roce 2020 a o několik let později je následují i Windows 8.1. Pomocí služby automatické konfigurace také můžete časovou náročnost nové instalace či výměnu počítače zkrátit z několika hodin na desítky minut. Jednoduše tak můžete zajistit nejen konzistentní a lepší uživatelskou zkušenost, ale především využít nových funkcí pro zabezpečení.

Vždy aktuální Office

Neposlední výhodou je možnost až pěti instalací vždy aktuální sady Office na počítače uživatele a mobilní zařízení. Jednoduché sdílení dokumentů, možnost spolupráce nad obsahem v reálném čase, vylepšené mechanismy pro kontrolu pravopisu, inteligentní pohledy na data či rychlé prohledávání. To jsou inovace, které společnost Microsoft doručuje každý měsíc.

A další…

To vše je jen letmým výběrem výhod, které Microsoft 365 nabízí. Chcete se o tomto licenčním balíčku dozvědět více? Jsme tu pro vás. Pomůžeme nejen s prezentací a osvětlením jednotlivých funkcí IT či managementu, zajištěním licencí, ale především s jejich technickým nasazením a adopcí u koncových uživatelů.

Sdílej v médiích

vyhody-microsoft-365

Kontakt

Nenašli jste, co hledáte? Pošlete nám zprávu a zůstaneme s vámi ve spojení.

* Vyžadované pole. Osobní data použijeme pouze pro vypracování odpovědi na dotaz. Pravidla zpracování osobních údajů.

* Souhlas se zpracováním údajů

map us
map eu