Teamwork assessment - správný začátek

 
 Adam Boleslavský

Za posledních pár let se začaly častěji objevovat termíny jako digital company, remote collaboration, digital transformation. Pravdou je, že přerod do plně digitální společnosti se zatím podařil jen těm šťastnějším. Ostatní se to v současné době snaží dohnat, a bohužel i za cenu chyb jak technických, tak i procesních.

I z tohoto důvodu jsme připravili sadu postupů, workshopů a školení, které vám ukáží, jakou cestou se vydat při implementaci aplikace pro spolupráci Microsoft Teams, a to Teamwork assesment.

Proč byste měli chtít Teamwork assesment?

Pamatujete si, jak dlouho byl mezi námi Lync server a jeho evoluce Skype for Business? Je to asi 10 let. Opravdu tak dlouho vydržela aplikace na firemních serverech, a to jen s nepatrnými změnami. A až v roce 2020 je nahrazována kompletně novým nástrojem pro spolupráci, a to Microsoft Teams. Proč toto zmiňuji? Pokud bude trend pokračovat, Teams tu s námi bude pravděpodobně podobně dlouhou dobu. Proto je velmi důležité nepodcenit první kroky procesní i technické implementace. Mnohdy nejtěžší (a nejdůležitější) bývá vydat se tím správným směrem, udělat ten “první krok” a nesklouznout do “hluboké propasti”, kdy se s vámi chyby, udělané na samém začátku, neustále potáhnou.

Náš Teamwork assesment je rozdělen do několika kroků:

  • V rámci několika workshopů si popovídáme s klíčovými uživateli, abychom navnímali váš způsob firemní komunikace a spolupráce. Díky tomu poznáme, jak vám Microsoft Teams může nejvíce pomoci.

  • Společně si ukážeme všechny možnosti Microsoft Teams a způsoby spolupráce, které jsou právě pro vaši firmu relevantní.

  • Podíváme se, jak by mohla nově vypadat spolupráce v Microsoft Teams, a definujeme hlavní scénáře.

  • Osobně s vámi projdeme vaše potřeby a doporučíme vám nejvhodnější postup implementace.

Teamwork assesment probíhá v několika workshopech, nemusíte mít strach, že uděláte nějaké ukvapené rozhodnutí. Na vše budete mít dostatek času a s naší pomocí vytvoříme soubor dokumentů popisujících jak technickou část implementace, tak i podrobný popis vybraných scénářů práce s aplikací Teams. V dnešní době také nesmíme zapomenout i na bezpečnostní stránku – i zde vám pomůžeme nastavit zabezpečení aplikace tak, aby vyhovovalo vašim potřebám.

Teamwork assesment je vhodný provést, pokud si nejste jistí, zda vaše představa o fungování Microsoft Teams je v souladu se způsobem práce vašich zaměstnanců nebo existují obavy o správné nasazení, konfiguraci a nastavení důležitých procesních politik (vytváření, možnosti externí komunikace, retenční politiky dat apod.). Celý proces lze provést i po již hotové implementaci, kdy chcete dále zefektivnit práci uživatelů a administrátorů.

U všech produktů a nových projektů vycházíme z našich zkušeností. Stejné je to i zde. Máme za sebou desítky konzultací, které začínaly velmi podobně - “Nasadili jsme Teams a teď tu máme několik problémů”. Zodpovězte si sami. Je lepší řešit vzniklý problém, nebo zasáhnout tu správnou příčinu ještě než vznikne?

Proto je dobré získat pohled na svůj způsob spolupráce ze strany nezávislého konzultanta, který vám pomůže přizpůsobit Teams vaší firemní spolupráci.

Je třeba si uvědomit, že Teams už není jen chatovací okno s plánováním schůzek, ale komplexní nástroj pro spolupráci, který integruje další Office 365 aplikace (např. Exchange, SharePoint, Planner, Lists, PowerAutomate atd.). Nestačí pouze přepnout tlačítko „spustit“ a zavřít oči. I aplikaci Teams je potřeba správně nasadit, spravovat a umět využít celý její potenciál

img

Zjistit více

Sdílej v médiích

teamwork-assessment-spravny-zacatek

Kontakt

Nenašli jste, co hledáte? Pošlete nám zprávu a zůstaneme s vámi ve spojení.

* Vyžadované pole. Osobní data použijeme pouze pro vypracování odpovědi na dotaz. Pravidla zpracování osobních údajů.

* Souhlas se zpracováním údajů

map us
map eu