Sdílené kalendáře v Microsoft Teams jsou tady

 
 Filip Kasaj

Základem týmu jsou Microsoft 365 skupiny a již při uvedení služby Microsoft Teams, byla řada uživatelů zklamána (User Voice: Include Office 365 group calendar in teams), že nemohou v rámci služby využívat sdílený kalendář skupin.

Implementace nebyla jednoduchá, protože skupina v kontextu týmu může být rozdělena na kanály a každý kanál může mít svou vlastní agendu. Letos jsme se funkce konečně dočkali a již dnes by pro vaše týmy a kanály měla být dostupná. Nyní jsme tedy schopni v rámci každého kanálu přidat záložku Kalendáře, který nám může pomoci s lepším přehledem plánovaných schůzek.

img

Schůzky jsou plánovány v kontextu kanálu. Jejich vlastníkem ovšem stále zůstává osoba, která schůzku vytvořila, takže má plnou kontrolu nad její další modifikací, například přidání dalších členů nebo její zrušení.

Problematickou oblastí mohou být notifikace o schůzce pro jednotlivé členy týmu, které jsou závislé na nastavení souvisejících skupin, ale i to má řešení – viz How to Update Teams to Send Meeting Invitations to All Members.

Ve výchozím nastavení jsou sice sdílené kalendáře dostupné, ale pokud funkce není ve vaší organizace žádoucí, Teams administrátor je schopen aplikaci zakázat, stejně jako u jiných aplikací – viz How to Manage the Set of Teams Apps Available to Users.

Pokud jste uživatelem využívající sdílené kalendáře nebo kalendáře Microsoft 365 skupin, je nejvyšší čas prozkoumat nové benefity aplikace Microsoft Teams.

Sdílej v médiích

sdilene-kalendare-v-microsoft-teams-jsou-tady

Kontakt

Nenašli jste, co hledáte? Pošlete nám zprávu a zůstaneme s vámi ve spojení.

* Vyžadované pole. Osobní data použijeme pouze pro vypracování odpovědi na dotaz. Pravidla zpracování osobních údajů.

* Souhlas se zpracováním údajů

map us
map eu