Nová komunikace mezi podnikovým a osobním Microsoft Teams klientem

 

V létě roku 2018 jsem poprosil moji milovanou ženu, aby výhradně pro komunikaci se mnou používala na svém telefonu nově uvolněnou verzi Teams Free, protože mě velice zajímalo, co bude produkt nabízet a jak bude fungovat. O pár dní později jsem kvůli této aplikace neměl s nadsázkou večeři, protože mi nedorazili od mé drahé polovičky zprávy, která obsahovaly seznam věcí, které má koupit k večerní hostině. Od té doby se mnohé změnilo jak v podnikové, tak osobní verzi Microsoft Teams a dnes si představíme novinku v rámci jejich provázanosti.

Graphical user interface, text, application, email Description automatically generated

Aplikace Teams (Teams Personal aka Teams Consumer aka Teams for life) je nedílnou součásti osobních i rodinných Microsoft účtů a nově je i součástí Windows 11 jako komponenta Chat. Dnes se již jedná o plnohodnotný bezplatný komunikační nástroj, který nejspíše jednou nahradí Skype, ale zatím jsme se oficiálního oznámení v této oblasti nedočkali. Již pár let je dostupná federace mezi Teams Work (Teams Commercial aka Teams Enterprise aka Teams Business) a Skype Consumer, takže firemní Teams klienti mohou komunikovat s osobními Skype účty a naopak. Aktuální novinkou je rozšíření federace mezi Teams Work a Teams Personal, takže bude již možné komunikovat mezi firemním a osobním Teams prostorem. Pojďme si tedy společně bobovitě představit novou funkcionalitu:

 • Federaci lze řídit politikou na organizaci (CsTenantFederationConfiguration: AllowTeamsConsumer, AllowTeamsConsumerInbound) nebo politikou na uživatele (AllowTeamsConsumerInbound: AllowTeamsConsumerInbound, AllowTeamsConsumerInbound).
 • Federace poskytuje 1:1 a skupinový chat (bez volání) + media (přenos souborů, obrázku atd.).
 • Uživatel Teams Work dokáže vyhledat Teams Personal účet na základě emailové adresy nebo telefonního čísla.
 • Uživatel Teams Personal dokáže vyhledat Teams Work účet na základě emailové adresy.
 • Uživatele na obou stranách mají možnost náhledu (preview) na zprávy v rámci prvotní komunikace a následně jsou schopni celkovou komunikaci schválit (accept) nebo zamítnout (block).
 • Pokud není uživatelem prvotní komunikace viz výše schválená, tak je automaticky zamítnuta po zaslání více jak deseti zpráv.
 • Příspěvky chatu před schválením komunikace viz výše jsou ověřovány speciální spamovou kontrolou, aby se zvýšila bezpečnost v rámci otevřené externí komunikace.
 • Chatovací okno obsahuje varování, že se jedná o externí komunikaci.
 • Uživatelé se navzájem vidí pouze skrz jméno a emailovou adresu, takže federace neumožnuje sdílení profilů s osobními informacemi ve formě fotky atd.
 • Pokud uživatel Teams Work vyhledá a přizve uživatel, který nedisponuje Teams Personal prostorem, tak je mu zaslána notifikace na email nebo telefonní číslo. Přizvaný uživatel je následně nabádán k vytvoření osobního Microsoft účtu, který lze propojit s jeho aktuální emailovou adresou a v komunikaci pokračovat.

Zdroj: Microsoft Techcommunity

Sdílej v médiích

nova-komunikace-mezi-podnikovym-a-osobnim-microsoft-teams-klientem

Kontakt

Nenašli jste, co hledáte? Pošlete nám zprávu a zůstaneme s vámi ve spojení.

* Vyžadované pole. Osobní data použijeme pouze pro vypracování odpovědi na dotaz. Pravidla zpracování osobních údajů.

* Souhlas se zpracováním údajů

map us
map eu