Microsoft Viva je tu pro uživatele

 

Microsoft Viva je digitální platforma, která poskytuje nástroje pro vzdělávání a přehledné sdílení informací napříč firmou. Jejím cílem je zvýšit produktivitu a podpořit pozitivní pracovní kulturu tím, že spojí různé funkce na pracovišti do jednotného prostředí a umožní tak lidem a týmům budovat úspěšnou organizaci. S Viva se Microsoft snaží změnit způsob, jakým pracujeme a pomáhat organizacím prosperovat v digitálním věku. V tomto příspěvku se blíže podíváme na to, co je Microsoft Viva, jak funguje a jaké jsou klíčové funkce.

Co je Microsoft Viva?

Microsoft Viva je navržená tak, aby umožnila sdílení znalostí a zkušeností zaměstnanců, zvýšila produktivitu a podpořila budování příjemného pracovního prostředí. Viva poskytuje centrální centrum pro zapojení, učení a komunikaci zaměstnanců, sdružuje nástroje a zdroje z Microsoft 365 a dalších služeb třetích stran. Integruje se se stávajícími nástroji, jako jsou Teams, SharePoint a Yammer, a poskytuje zaměstnancům přístup k informacím a datům v jednotném prostředí.

connections2

Modul Microsoft Viva Connections je vstupní branou k modernímu zaměstnaneckému prostředí. Pomůže vám zapojit se do dění v organizaci, zajišťuje vaše bezproblémové sdílení informací a přináší relevantní novinky, konverzace a další zdroje informací. To vše na jednom místě. Modul Viva Connections také vytváří jedno cílové místo pro zaměstnance, které posiluje a podporuje identitu organizace díky možnosti vlastnímu brandingu. Máte k dispozici přehled o benefitech, školeních a interních komunikacích, stejně jako přístup k dokumentům. Dá se přizpůsobit a zobrazuje se v aplikacích, které zaměstnanci denně používají, například v Microsoft Teams. Propojuje všechny pracovníky a podporuje společnou vizi, poslání a strategické priority. Organizace mohou modul Viva Connections nasadit s minimálním úsilím na základě stávajících funkcí v Microsoftu 365, jako je SharePoint a Yammer.

Insights2

Microsoft Viva Insights je revoluční nástroj, který vám umožní zlepšení produktivity a pohody v rámci vaší práce. Poskytuje přehledné a srozumitelné informace o tom, jak využíváte svůj čas, jak spolupracujete a jak se cítíte. Získejte přehled o tom, jak si vytvořit lepší pracovní návyky, například jak dodržovat závazky vůči spolupracovníkům a jak si v průběhu dne vyhradit čas na nerušenou individuální práci. Osobní přehledy a akce v aplikaci Viva Insights vycházejí z dat Exchange Online poštovní schránky, jako jsou e-maily a kalendářní data. Přehledy se odvozují z dat, která jsou už pro vás dostupná ve vaší poštovní schránce Exchange Online. Pokud chcete například zjistit, jaké závazky máte vůči ostatním, můžete si jednotlivé e-maily v poštovní schránce zkontrolovat ručně. Aplikace Viva Insights vás tohoto zdlouhavého procesu jednoduše ušetří.

topics2

Služba Viva Topics je řešení využívající umělou inteligenci, které vám pomáhá lépe porozumět tématům, se kterými pracujete, a najít důležité a podstatné informace rychle a snadno. Obsah a expertní znalosti ze všech vašich systémů a týmů automaticky uspořádává do souvisejících témat, jako jsou projekty, produkty, procesy a zákazníci. To vám umožní rychle se zorientovat v nových tématech a být informováni o novinkách. Nepotřebujete samostatnou aplikaci nebo vyhledávání, znalosti jednoduše najdete, v již používaných aplikacích. Specialisté, projektové týmy a jednotliví uživatelé mohou efektivně spravovat a sdílet znalosti prostřednictvím jednoduchých, vysoce přizpůsobitelných webových stránek.

learning2

Modul Microsoft Viva Learning vám umožní stát se lepším v tom co děláte, a rozvíjet své dovednosti a znalosti. Prostřednictvím něho můžete snadno najít a přistupovat ke vzdělávacím zdrojům přímo v aplikaci Microsoft Teams. Díky Viva Learning můžete najít školení, kurzy a certifikace, které odpovídají vašim potřebám a zájmům, a rychle a flexibilně se jich účastnit. Nástroj využívá umělou inteligenci a personalizovaná doporučení, aby vám pomohl najít nejlepší vzdělávací zdroje pro vaše potřeby. Viva Learning také umožňuje organizacím vytvářet a sdílet vlastní vzdělávací obsah, aby se zaměstnanci mohli snadno učit a rozvíjet své dovednosti a znalosti. To zase pomáhá firmám zlepšovat výkon svých zaměstnanců a tím i svou konkurenceschopnost.

goals2

Microsoft Viva Goals je nástroj, který podpoří váš výkon a plnění jednotlivých cílů. Umožní vám definovat a sledovat své cíle přímo v aplikaci Microsoft Teams. Využívá moderního přístupu k řízení výkonu a pomáhá vám nastavit si jasně definované cíle a sledovat jejich dosahování. Díky Viva Goals můžete lépe porozumět vašim úkolům a tomu, co potřebujete udělat, abyste je dosáhli. Nástroj také dává možnost sledovat pokrok a zaznamenávat výsledky, které jste dosáhli. Na základě toho navrhuje personalizované možnosti vzdělávání a rozvoje, které pomohou těchto cílů dosáhnout. Vedoucím týmů mohou prostřednictvím Viva Goals také sledovat a řídit výkon členů svých týmů a získávat pokyny pro jejich zpětnou vazbu nebo transparentní nápravné kroky v případě potřeby.

Sales2

Microsoft Viva Sales je inovativní nástroj, který vám umožní optimalizovat prodejní procesy a zlepšit výkonnost celého týmu. Nabízí řadu funkcí pro získávání, správu a vyhodnocování dat o zákaznících, což vám pomůže vytvářet efektivní a personalizované nabídky. Umožňuje také čtení a zpětný zápis do vašeho nástroje CRM (Dynamics 365 Sales) v rámci aplikací Microsoftu 365 a Teams, které už používáte. Poskytuje také podklady pro analýzu konverzací, které eliminují potřebu pořizování poznámek na schůzkách a doporučují další aktivity. Automaticky propojuje seznam zákazníků CRM s aplikacemi Microsoft 365, což eliminuje potřebu přidávat zákazníky, kteří už v nástroji CRM jsou. Modul Viva Sales také pomáhá efektivněji spolupracovat v rámci Teams díky sdílení karet kontaktů a identifikací spolupracovníků, kteří měli interakce s konkrétními zákazníky v rámci obchodního procesu. Díky tomu se můžete navzájem propojit a získat poznatky od svých kolegů.

engage3

Microsoft Viva Engage umožňuje předávat vaší zpětnou vazbu zaměstnavatelům, aby mohli lépe porozumět vašemu týmu, podpořit jeho angažovanost a spokojenost. Tento inovativní nástroj nabízí řadu funkcí pro měření a hodnocení angažovanosti zaměstnanců, což dává možnost vytvářet lepší pracovní prostředí a zlepšovat výkonnost celého týmu. Pomáhá také nastavovat různé komunikační kanály mezi managementem a zaměstnanci a sdílet s týmem důležité informace. To vede k lepší koordinaci a spolupráci a podporuje vznik silné firemní kultury. Díky této funkčnosti mohou zaměstnavatelé sledovat, jak se zaměstnanci cítí v práci, rychle identifikovat potenciální problémy a přijímat opatření pro zlepšení situace. Viva Engage je navržena tak, aby integrovala s dalšími produkty Microsoft, jako je Microsoft Teams nebo SharePoint, což umožňuje snadnou správu obsahu a efektivní spolupráci.

„Pokud chcete vylepšit své pracovní prostředí a dosáhnout maximální efektivity a spolupráce, měli byste vyzkoušet Microsoft Viva a jeho jednotlivé části. Viva Insights, Viva Topics, Viva Learning, Viva Goals, Viva Sales a Viva Engage nabízejí vynikající nástroje pro zlepšení výkonu a efektivity vašeho týmu. Ať už potřebujete lepší porozumění zaměstnancům, efektivní řízení projektů, podporu pro rozvoj a vzdělávání nebo nástroje pro zvýšení prodeje, Microsoft Viva má pro vás řešení. Nechte se inspirovat a zjistěte, jak může Viva vaší práci ulehčit a pomoci vám dosáhnout vynikajících výsledků. Připojte se k milionům uživatelů Microsoft 365 a objevte, jak vám Microsoft Viva může změnit pracovní život k lepšímu.“

Sdílej v médiích

microsoft-viva-je-tu-pro-uzivatele

Kontakt

Nenašli jste, co hledáte? Pošlete nám zprávu a zůstaneme s vámi ve spojení.

* Vyžadované pole. Osobní data použijeme pouze pro vypracování odpovědi na dotaz. Pravidla zpracování osobních údajů.

* Souhlas se zpracováním údajů

map us
map eu