Jarní novinky v Microsoft Intune

 
 Marek Honti
  intune

Není tajemstvím, že Microsoft intenzivně pracuje na vývoji Intune a každý měsíc tak přináší řadu novinek.

Vybrané novinky:

  • Vyšla nová verze MS Tunnel Gateway (podrobněji v článku - MEM: Tunnel pro vzdálený přístup). Nová verze opravuje, některé chyby a přináší několik vylepšení. Mezi nejdůležitější patří upgrade Tunnelu GTW server na novou verzi automaticky, žadná interakce správce tedy není potřeba.

  • Konec podpory prohlížeče Internet Explorer 11 – Microsoft ke dni 31.3.2021 ukončil podporu IE 11. Pokud tento prohlížeč ještě používáte, je nejvyšší čas přejít na některý z aktuálně podporovaných prohlížečů, třeba Microsoft Edge.

  • Je dostupná nová verze PFX Certificate Connectoru ve verzi 6.2101.16.0. Řeší problémy s duplikací žádosti o certifikáty na on-prem serverech, které connector hostují.

  • Application supersedence – funkce dobře známá z SCCM/MECM. Při vytváření aplikací lze nastavit, kterou, resp. které předchozí verze má nová aplikace nahradit, což dost zásadně zjednoduší nasazení nových verzí aplikací.

  • Možnost restartu instalace aplikace přímo z Company Portal koncovým uživatelem, pokud se instalace “zasekne”. Doposud bylo potřeba, restartovat čiresetovat MS Store přes příkazový řádek apod.

  • Microsoft Edge pro W10 Kiosk – pokud potřebujete vytvořit kiosk s jednou aplikací, konkrétně s prohlížečem, tak od března už je to možné s Edge ver. 87.

  • Kontrola restartu – v Endpoint analytics nyní máte možnost sledovat a optimalizovat restarty koncových stanic, což vám, resp. vaší firmě může pomoci zvýšit produktivitu

  • Od března 2021 také můžete sbírat logy ze spravovaných koncových zařízení vzdáleně, aniž by byla vyžadována jakákoliv interakce koncového uživatele. Jde o MDM a Autopilot logy, události z Event viewer, případně logy SCCM klientů a další důležité záznamy, které vám usnadní práci při případném troubleshootingu. Stačí mít koncové stanice enrollované v Intune, případně spravované pomocí Co-managementu a používat alespoň W10 ve verzi 1909 a vyšší.

Sdílej v médiích

jarni-novinky-v-microsoft-intune

Kontakt

Nenašli jste, co hledáte? Pošlete nám zprávu a zůstaneme s vámi ve spojení.

* Vyžadované pole. Osobní data použijeme pouze pro vypracování odpovědi na dotaz. Pravidla zpracování osobních údajů.

* Souhlas se zpracováním údajů

map us
map eu