Custom domains v Azure Active Directory B2C

 
 Oldřich Šrubař

Dříve než se budeme věnovat Custom domains v Azure AD B2C, je dobré vědět, k čemu vlastně Azure AD B2C slouží. Jedná se o službu, která poskytuje business-to-customer správu identit, která umožňuje vlastní kontrolu nad tím, jak se vaši zákazníci registrují, přihlašují a spravují své profily při používání iOS nebo Android zařízení, .NET a dalších aplikací. Jde o white-label autentizační řešení, což znamená, že můžete libovolně upravovat a nastavovat vzhled autentizační stránky dle vašeho firemního brandu, který bude stejný pro web i mobilní aplikace.

Diagram of third-party identities federating to Azure AD B2C

Více informací o Azure Active Directory B2C se dozvíte v oficiálních stránkách MS Docs.

Nyní zpět ke Custom domains pro Azure AD B2C – nově mohou vývojáři vytvářet vlastní názvy domén v rámci B2C uživatelského vzhledu s využitím Azure Front Door. Pokud zákazníci navštěvují vaše stránky, tak by je měla provázet vaše značka (brand) od začátku až do konce. Pokud je nutné uživatele v rámci jakéhokoli ověření nebo přihlášení potřeba přesměrovat na jinou stránku, tak by tato stránka/URL neměla obsahovat nežádoucí znaky, které by narušovaly značku vaší společnosti. Nyní lze během autentizace přesměrovat na vámi definovanou stránku – dříve existovala pouze možnost vasedomena.b2clogin.com, nyní však můžete využít díky integraci s Azure Front Door trošku příjemnější formát URL jako například login.vasedomena.com.

Princip integrace s Azure Front Door

Timeline  Description automatically generated

Nastavení custom domain pro Azure AD B2C s Azure Front Door je poměrně snadné a funguje jak se standartními, tak s vlastními uživatelskými flow. Více informací o postupu implementace naleznete opět na MS Docs.

Počátkem dubna je také možné nasadit Azure AD B2C v public preview módu v Austrálii. Díky tomu mohou aplikace s nutností ukládání uživatelských dat v rámci Austrálie využít tuto službu bez jakéhokoli problému. Dalším benefitem může být i nižší latence při ověřování identit, protože služba Azure AD B2C je hostována na stejném kontinentu s ostatními službami.

Sdílej v médiích

custom-domains-v-azure-active-directory-b2c

Kontakt

Nenašli jste, co hledáte? Pošlete nám zprávu a zůstaneme s vámi ve spojení.

* Vyžadované pole. Osobní data použijeme pouze pro vypracování odpovědi na dotaz. Pravidla zpracování osobních údajů.

* Souhlas se zpracováním údajů

map us
map eu