Blíží se konec Teams Exploratory

 
 Adam Boleslavský

Už je to nějaký ten čas, kdy si mohli uživatelé zdarma aktivovat Teams Exploratory. Tato zkušební licence sloužila organizaci k rychlému a snadnému nasazení Microsoft Teams pro uživatele, kteří jinak neměli placenou licenci. Spolu s Teams, obsahuje například i Exchange Online, SharePoint Online, PowerApps/Automate a mnoho dalšího.

Bohužel se ale blíží doba expirace, respektive tenanty, kde byla před necelým rokem aktivována Teams Exploratory licence (stačí jeden uživatel v celém tenantu), se musí připravit na jejich konec – platnost je totiž 12 měsíců od první aktivace.

Co to znamená? Pokud byla licence aktivována například 1.1.2021, tak tyto licence budou deaktivovány pro celý tenant k 1.1.2022.

Co je potřeba udělat? Pokud máte zájem o využívání služeb Teams, Exchange apod. musíte svým uživatelům zajistit platnou licenci například Microsoft Business nebo Enterprise. Nové licence je potřeba přiřadit uživatelům ještě před vypršením Exploratory licence a to proto, aby nedošlo k nedostupnosti služby.

Pokud se tak nestane v průběhu 60 dnů od expirace, budou všechna uživatelská data smazána.

Jestli nechcete, aby se v budoucnu stalo, že uživatel může aktivovat zkušební licenci pro celý tenant, tak zakažte tuto možnost v nastavení organizace „User owned apps and services

img

Sdílej v médiích

blizi-se-konec-teams-exploratory

Kontakt

Nenašli jste, co hledáte? Pošlete nám zprávu a zůstaneme s vámi ve spojení.

* Vyžadované pole. Osobní data použijeme pouze pro vypracování odpovědi na dotaz. Pravidla zpracování osobních údajů.

* Souhlas se zpracováním údajů

map us
map eu