Představujeme Microsoft 365 Copilot z pohledu licencování

 
  novinka

S Microsoft 365 Copilot vstupujeme do éry umělé inteligence, která zásadním způsobem změní náš vztah k technologiím a jejich využívání. Od 1.listopadu 2023 je Copilot dostupný pro podnikové zákazníky v rámci Enterprise Agreement / Enterprise Agreement Subscription jako Additional product. Předpokladem pro nasazení je některý z Microsoft plánů, konkrétně Microsoft 365 E3 nebo Microsoft 365 E5 a samozřejmě licence Microsoft 365 Copilot.

Jaké jsou další podmínky pro nasazení Microsoft 365 Copilot?

  • Instalace Microsoft 365 Apps

  • Uživatel musí mít Entra ID account (dříve Azure Active Directory)

  • Některé funkce v rámci Microsoft 365 Copilot (file restore, OneDrive management) vyžadují aktivní OneDrive account

  • Microsoft 365 Copilot funguje s novým Outlookem (pro Windows a Mac), který je aktuálně ve verzi Preview. Uživatelé mohou přepnout na nový Outlook výběrem Vyzkoušet nový Outlook ve svém stávajícím klientovi Outlook. Aby se Copilot zobrazoval v novém Outlooku, musí se synchronizovat nastavení Microsoft 365. V budoucnu bude Microsoft 365 Copilot podporován v klasickém Outlooku pro Windows.

  • Pro použití Microsoft 365 Copilot s Teams je nutné nasazení desktopového klienta Teams

  • Microsoft Loop a Microsoft Whiteboard vyžadují povolení pro nasazení v tenantu

  • Microsoft 365 se bude řídit standardními postupy pro nasazení a aktualizace pro Microsoft 365 Apps (k dispozici v aktualizačních kanálech)

  • Microsoft 365 Copilot podporuje zásady podmíněného přístupu (CAP) v SharePointu Online, které jsou nakonfigurované tak, aby cílily na "všechny cloudové aplikace" nebo "skupinu Office 365". Copilot ale v současné době nepodporuje zásady podmíněného přístupu, které cílí přímo na aplikaci SharePoint Online. To je omezené na Copilot ve Wordu, Copilot v PowerPointu a Microsoft 365 Chat. K dokumentu mají přístup pouze uživatelé s existujícími přístupovými oprávněními k dokumentu, ale v některých situacích může Copilot shrnout obsah z tohoto souboru pro uživatele s existujícím oprávněním, i když nejsou splněny všechny požadavky CAP, což uživateli neumožňuje přístup k datům, ke kterým ještě nemá existující oprávnění.

  • Microsoft 365 Copilot v současné době nepodporuje omezené řízení přístupu (RAC) a Microsoft 365 informační bariéry (implicitní režim a režim moderovaný vlastníkem) na webech. Je plánována implementace obou politik.

Podmínky produktu společnosti Microsoft

Microsoft Product Terms

Více o Microsoft 365 Copilot

Sdílej v médiích

predstavujeme-microsoft-365-copilot-z-pohledu-licencovani

Kontakt

Nenašli jste, co hledáte? Pošlete nám zprávu a zůstaneme s vámi ve spojení.

* Vyžadované pole. Osobní data použijeme pouze pro vypracování odpovědi na dotaz. Pravidla zpracování osobních údajů.

* Souhlas se zpracováním údajů

map us
map eu