Nová úroveň bezpečnosti díky nativní integraci Microsoft Defender for Cloud Apps do Microsoft 365 Defender!

 
  novinka

Společnost Microsoft oznámila dlouho očekávanou zprávu pro všechny uživatele Microsoft Defender for Cloud Apps. Celé prostředí Microsoft Defender for Cloud Apps je nyní plně integrováno v Microsoft 365 Defender, což otevírá novou éru zabezpečení v cloudu v souladu se Zero Trust protokolem. S podporou GDAP (Granular Delegated Admin Priviliges) se tato nová integrace stává klíčovým nástrojem pro ochranu vašich cloudových aplikací a dat. Jaké jsou hlavní výhody této nativní integrace a co to znamená pro bezpečnost a zabezpečení v cloudu?

Nativní integrace pro efektivnější zabezpečení:

Dříve byl Microsoft Defender for Cloud Apps samostatnou službou, ale nyní je součástí komplexního Microsoft 365 Defenderu. Tato změna umožňuje správcům a specialistům zodpovědných za bezpečnost provádět úlohy zabezpečení na jednom místě v portálu Microsoft 365 Defender. To znamená, že nejenom zjednodušuje pracovní postupy, ale také přidává funkce ostatních služeb v rámci Microsoft 365 Defender. Můžete mít všechno na dosah ruky – monitorování a správu zabezpečení napříč identitami, daty, zařízeními, aplikacemi a infrastrukturou Microsoftu – v jednom centrálním prostředí.

Migrace na GDAP pro vyšší bezpečnost:

S přechodem na Microsoft 365 Defender, který podporuje GDAP (Granular Delegated Admin Privilieges), je vhodný čas zvážit migraci z dosavadního DAP (Delegate Admin Priviliges) na GDAP. To vám umožní využít všech výhod a zabezpečit vaše cloudové aplikace ještě efektivněji. Migrace na GDAP zajistí, že budete mít přístup ke všem nejnovějším funkcím a zabezpečení poskytovaným v prostředí Microsoft cloud, což je zásadní pro ochranu vašich dat a souborů v cloudu.

Analyzování a vyhledávání napříč Microsoft 365 Defender:

Pro analytiky SOC (Security Operations Center) je to skvělá zpráva. S integrací Microsoft Defender for Cloud Apps do Microsoft 365 Defenderu budou moci analyzovat, zkoumat a vyhledávat napříč všemi úlohami v Microsoft 365 Defender. To zahrnuje i cloudové aplikace, které jsou stále častěji využívány v moderním pracovním prostředí. Tato centralizovaná možnost analýzy a vyhledávání vám umožní lépe identifikovat a řešit potenciální bezpečnostní hrozby a rizika ve vašem prostředí.

Jednotný formát upozornění pro snadnější správu:

Dalším důležitým vylepšením je způsob zobrazení výstrah z Defenderu for Cloud Apps ve frontě incidentů a výstrahách Microsoft 365 Defender. Díky relevantnímu obsahu na stránkách upozornění, které jsou k dispozici na portálu Microsoft 365 Defender, budete mít lepší přehled o potenciálních hrozbách. Jednotný formát upozornění s přizpůsobením jednotlivých typů výstrah vám usnadní správu a rychlou reakci na bezpečnostní události. S touto novou funkcionalitou budete mít přehledný a strukturovaný pohled na všechny důležité informace.

Nativní integrace Microsoft Defender for Cloud Apps v Microsoft 365 Defenderu přináší novou éru zabezpečení v cloudu. Úroveň oprávnění DAP bude společností Microsoft ukončena na konci července 2023. Přechod na nový model GDAP bude automatický. Klasický Microsoft Defender for Cloud Apps bude vyřazen na začátku kalendářního roku 2024. Připravte se s naší odbornou podporou na tuto změnu.

Microsoft Defender for Cloud Apps Microsoft 365 Defender | Microsoft Learn

Sdílej v médiích

nova-uroven-bezpecnosti-diky-nativni-integraci-microsoft-defender-for-cloud-apps-do-microsoft-365-defender

Kontakt

Nenašli jste, co hledáte? Pošlete nám zprávu a zůstaneme s vámi ve spojení.

* Vyžadované pole. Osobní data použijeme pouze pro vypracování odpovědi na dotaz. Pravidla zpracování osobních údajů.

* Souhlas se zpracováním údajů

map us
map eu