Nová struktura předplatného pro Microsoft 365 v Evropě!

Společnost Microsoft oznámila dne 31.8.2023 důležité změny ve způsobu licencování Microsoft 365, Office 365 a Microsoft Teams v Evropském hospodářském prostoru (EEA) a Švýcarsku. Microsoft se vždy snažil vytvořit pro zákazníky v Evropě i po celém světě moderní pracovní řešení, které bude zároveň zahrnovat možnosti moderní komunikace a spolupráce. Proto jsou již více jak 10 let tyto funkce součástí obchodních sad, počínaje Office Communicator v roce 2007, přes Lync, Online Skype až po nejnovější Microsoft Teams. Ve snaze soustředit se na potřeby zákazníků a zároveň udělat smysluplné kroky v reakci na podměty, které byly vzneseny u Evropské komise, Microsoft aktualizuje způsob licencování Microsoft 365, Office 365 a Teams v regionu EEA a Švýcarsku. Od 1.října 2023 bude k dispozici 1/ nová řada komerčních sad Microsoft 365 a Office 365, které nezahrnují Teams, a 2/ nová samostatná nabídka licencí Teams pro podnikové zákazníky. Tyto změny nebudou mít vliv na zákazníky s aktuálně předplacenými plány a budou implementovány následujícím způsobem:

Změny v sadách Enterprise:

Se zavedením nové komerční řady skončí prodej stávajících sad Enterprise, které zahrnují Teams pro získání nových předplatitelů. V důsledku toho už sady Office 365 E1, Office 365 E3, Office 365 E5, Microsoft 365 E3 a Microsoft 365 E5 s Teams nebudou dostupné pro čisté nové předplatitele v EEA a Švýcarsku. Zákazníci mohou mít dopad na následující způsoby:

Zákazníci, kteří mají v současné době předplacenou některou ze zúčastněných sad, budou mít nové možnosti. Mohou nadále používat, obnovovat a přidávat uživatele do svých aktuálních plánů jako obvykle. Nebo pokud chtějí přejít do nového plánu, mohou tak učinit při výročí smlouvy nebo prodloužení smlouvy.

Noví předplatitelé sad Office/Microsoft 365 Enterprise, kteří chtějí svým uživatelům poskytnout Teams, si budou muset koupit dvě položky: jednu sadu Microsoft 365 nebo Office 365 specifickou pro EEA a Microsoft Teams EEA.

Změny v sadách Frontline:

Současné balíčky Frontline budou koexistovat s novým plánem. Zákazníci v EEA a Švýcarsku si budou moci vybrat mezi stávajícími sadami Microsoft 365 F1, Office 365 F3 a Microsoft 365 F3 včetně Teams nebo novými verzemi těchto sad pro EEA bez Teams.

Změny v sadách Microsoft 365 Business:

Sady Microsoft 365 Business budou koexistovat s novou řadou. Zákazníci v EEA a Švýcarsku si budou moci vybrat mezi stávajícími sadami Microsoft 365 Business Basic, Microsoft 365 Business Standard a Microsoft 365 Business Premium s Teams nebo novými verzemi těchto sad pro EEA bez Teams.

Souhrnně to znamená, že představené společností Microsoft, se primárně dotknou především nových Enterprise plánů. U SMB plánů budou mít zákazníci možnost dobrovolné volby z nabízených způsobů licencování. Stávajících vytvořených subskripcí se změna nedotkne.

ZDROJOVÝ SOUBOR

Sdílej v médiích

nova-struktura-predplatneho-pro-microsoft-365-v-evrope

Kontakt

Nenašli jste, co hledáte? Pošlete nám zprávu a zůstaneme s vámi ve spojení.

* Vyžadované pole. Osobní data použijeme pouze pro vypracování odpovědi na dotaz. Pravidla zpracování osobních údajů.

* Souhlas se zpracováním údajů

map us
map eu