Nový OneDrive klient ke stažení

Právě byla uvolněna ke stažení nová verze unifikovaného OneDrive klienta. Tato již umožňuje synchronizaci nejen soukromého OneDrive a firemního OneDrive for Business prostoru, ale také dokumentových knihoven ze SharePoint Online!Uživatelé tak mohou nově synchronizovat obsah z Office 365 Groups i centrálně řízených dokumentových knihoven stejně jako dokumenty, které jsou s nimi sdíleny. Bohužel nová verze stále ještě neobsahuje podporu pro lokálně nasazený SharePoint Server..

Číst dál...

Upgrade Azure AD Connect

V rámci Azure AD Connect jsou vydány poměrně často upgrade (i 3x do měsíce). Tento nástroj pod názvem Azure AD Connect (dříve DirSync) zajišťuje synchronizaci identit do Office365, Azure, SaaS aplikací, atd.. a tím umožňuje administrátorům zajistit jednotné identity v rámci interního a online prostředí. Služba Azure AD Connect je jakousi náhražkou a do budoucna bude určitě náhražkou služby FIM nebo MIM (Identity Manager), Služba Azure AD Connect je jakousi náhražkou...

Číst dál...

Single Sign On pro Azure AD Connect

Dříve bylo nutné pro zajištění Single Sign On využívat služby ADFS, které byly publikované skrze Web Application Proxy server. Dnes se však podíváme na tuto novinku, která byla uvolněna do Preview v Prosinci 2016 a přináší velké úspory z pohledu budované OnPremise infrastruktury. Umožňuje využívání Single Sign On (dále také SSO) bez nutnosti instalace Active Directory Federation Service (dále také ADFS) a Web Application proxy jako ADFS proxy (dále také WAP).

Číst dál...

#IoT - Internet of Things neboli Internet věcí - budoucnost nebo marketingová bublina?

Každý už o tom něco četl, nebo slyšel. Podle pompéznosti všech článků by se mohlo zdát, ze IoT je něco jako vynález spalovacího motoru nebo Internetu jako takového. Ale co to vlastně je, Internet věcí? Když napojím teplotní a tlaková čidla u několika set kotelen po WiFi nebo GSM na cloudové služby Azure a v PowerBi na telefonu budu sledovat, kde je jaký tlak a teplota, je to už Internet věcí? Jsou to přece “věci“ připojené přes „Internet“! Ale je to tak závratně převratné? Není.

Číst dál...

Moderní IT: Spolupráce, Bezpečnost, Kontrola

Moderní doba nabádá k využití moderních způsobů práce, ať je jím práce z domova, používání chytrých mobilních telefonů či přesun aplikací a firemních dat do cloudových aplikací, kde jsou mezi uživateli sdílena a upravována skutečně odkudkoliv a kdykoliv. Právě takový styl práce podporují služby Microsoft Office 365. Novinek, které se v těchto službách v posledních měsících objevily, je nespočet. Nyní již není nutné čekat na nové vydání produktu tři roky, ale inovace jsou nám doručovány průběžně. Ovšem vždy plánovaně, s možností konfigurace ze strany IT.

Číst dál...

Windows Server 2016: Nová a bezpečnější verze Windows Server

Společnost Microsoft před několika dny představila poslední verzi Windows Server, tentokrát s označením 2016. Představení všech nových vlastností a novinek, které jsou ve Windows Server 2016 k dispozici, je na velmi rozsáhlé povídání. Proto se zaměříme na to nejpodstatnější co dlouho očekáváná verze serverového OS...

Číst dál...

Microsoft Hyper-V 2016: vyšší bezpečnost, nové možnosti

Serverová virtualizace je oblastí IT dnes zastoupenou téměř v každé společnosti na světě. Platforma Microsoft Hyper-V je v čele skupiny světových hypervisorů. Nová verze Windows Server 2016 přinesla velké novinky a dlouho očekávané funkcionality, které z Hyper-V dělají rozhodně velmi silného hráče!

Číst dál...

Microsoft Azure: The cloud for modern business

Microsoft Azure je cloudovou platformou zaměřující se na velmi efektivní čerpání zdrojů, škálování výkonu a zrychlení interních procesů v oblasti vývoje software. Platforma není striktně určena jen pro vývojové týmy, ale naopak nabízí prostor pro běh veškerých infrastrukturních, platformních, či softwarových služeb poskytovaných interním týmům, nebo zákazníkům.

Číst dál...